Украинский историко-фортификационный форум

relicfinder.info
Текущее время: 24 апр 2019, 8:00

Часовой пояс: UTC + 2 часа
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 30 мар 2015, 21:51 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Щоб не створювати численних дрібних тем, вирішив об’єднати в одній «всі» муровані православні храми сучасної Черкаської області (як історичні пам’ятки, так і відновлені або збудовані останнім часом). Вже відвідані нами розташовані у хронологічному порядку.

Собор Успіння Пресвятої Богородиці. м. Канів

Изображение

Закладений храм у 1144 році, за Великого князя Київського Всеволода Ольговича. В Ларентіївському літописі зазначено: «Заложена быст церкви Каневская святого Георгия Всеволодом князем месяца июня в 9 день». Відповідно, спочатку церква була Свято-Георгіївською.
За типом це тринавний триапсидний шестистовпний хрестово-купольний храм, з однією банею на світлонесучому восьмивіконному барабані. Стіни кладені з плінфи на вапняному розчині.

Изображение

Зовнішні розміри споруди 25,3х17м. Нестандартною є видовжена, при погляді зсередини, форма барабану

Изображение

Висота бані до зеніту становить 20,7м. Хори розташовані в західній частині храму, відкриваючись у центральну наву високою аркою. Всередині є три аркосольні ніші, які вказують на те, що храм планувався ще й під усипальницю.

Изображение Изображение Изображение

Взагалі-то, церква спочатку відносилася до Канівського чоловічого монастира (який започатковувався ХІ ст. як печерний) Після монгольської навали 1240 року храм занепав, і церковне життя відновилося лише в литовську добу.
4 вересня 1678 року до храму увірвалися турецькі війська. Загинув мученицькою смертю преподобний Макарій (1605-7.09.1678), архімандрит канівський з 1671 року.

Изображение

7 вересня церква була спалена разом із людьми, які тут заховалися. З часом мощі Макарія (знайдені 1688 року при спробах ремонту) кілька разів переносилися (в Переяслав, Черкаси), зараз знаходяться у Свято-Михайлівському соборі в Черкасах.
В 1781 році польська влада вирішила реставрувати давній храм, але ще в 1787 році він зберігав вигляд, близький до первинного. Тільки в період 1805-1810 рр. був перебудований у формах класицизму, та набув вигляду типового тогочасного костелу Середньої Наддніпрянщини.

Изображение Изображение

Були споруджені дві західні башти – дзвіниця та декоративна (у наш час – із годинником), похилий дах, стіни вирівняні під загальний карниз, замурований третій ярус вікон, влаштовані три трикутні фронтони і напівкруглі вікна над порталами та інше. Після реконструкції храм належав греко-католицькій громаді.
В 1833 році, після передачі царським указом до Російської православної церкви, храм був переосвячений в Успенський. У 1852 році він набув статусу собору.
У соборі в період 20-22 (8-10) травня 1861 року стояла труна з прахом Т.Г. Шевченка.

Изображение

Звідси її й віднесли на Чернечу гору (хоча брати Шевченка, всупереч його волі, хотіли поховати Тараса біля стін Успенського собору).
У 1891 році собор збиралися суттєво перебудувати, але проф. П. Лашкарьов, на щастя, відстояв унікальність пам’ятки, і перебудову відхилили.
У 1926 р. радянська влада взяла собор під охорону як пам’ятку історії і культури. Але це здійснювалося лише на папері, храм поступово руйнувався. У 1935 р. його відібрали у релігійної громади і передали під музей, а насправді влаштували склад, так що собор швидко довели до катастрофічного стану. Після війни занедбаний собор знову повернули віруючим, які власними силами відновили його як церкву, що діяла до 1963 року. Тоді храм знову відібрали з метою влаштування історико-краєзнавчого музею (який так і не відкрився). Одне хоч добре, що в період 1966-1970 рр. собор був суттєво реставрований, коли виявлені його давньоруські елементи.
Лише з 1972 року в храмі почав діяти музей народного декоративного мистецтва. В 1990 р. храм повернутий віруючим. Після реставрації

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
та освячення, в січні 2008 року, на банях Успенського собору були встановлені три хрести.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 30 мар 2015, 22:11 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Церква святого Пророка Іллі. Чигиринський район, с. Суботів

Изображение

Храм збудований за наказом і коштом Богдана Хмельницького. Про точний час побудови документальних даних нема. З непрямих свідчень Самійла Величка та Григорія Грабянки випливає, що церква будувалася упродовж 1651-1653 рр. Збереглися відомості про 1652 рік, коли за наказом Хмельницького розібрали мусульманську мечеть біля Суботова і використали її каміння для будівництва церкви. У 1656 р. в ній також проводилися якісь додаткові роботи. Церква мала призначення домового храму і родової усипальниці Хмельницьких, а одночасно була частиною оборонної системи заміської резиденції гетьмана.
Церква збудована в стилі раннього українського бароко, оборонного типу (товщина стін до 1,8 м, бійниці). Мурована з каміння і цегли, однонавна, з шестигранною апсидою та однією маленькою банею на восьмигранному барабані.
Изображение Изображение
Накрита двосхилим дахом із заломом. Західний фасад розділений карнизами, завершується двоярусним фігурним фронтоном з волютами і прикрашений сонечками на постаментах. Нава перекрита напівциркульним склепінням. Хори підтримуються аркадою на двох опорних квадратних стовпах, і розкриваються в наву другим ярусом аркади.
У 1657 році в цій церкві, у склепі праворуч від вівтаря, біля південної стіни, було поховано гетьмана. За «Чернігівським літописом», 1664 року польські війська Стефана Чарнецького захопили Суботів, а тіла Богдана і Тимоша Хмельницьких викинули з домовин (версія – вистрелили прахом із гармати). Значна частина дослідників не вважає це повідомлення достовірним. Але як би там не було, поховання Хмельницьких у церкві немає (існують версії, що тіло батька-гетьмана таємно перепоховали козаки).
В липні 1845 р. Т. Шевченко, під час подорожі Україною, побував у Суботові, де серед інших малюнків намалював і Іллінську церкву.
У 1869 р. церква була відновлена (освячена 30 вересня), поруч із нею збудована дерев’яна дзвіниця. Останню в 1874 р. замінили на муровану,
Изображение
з’єднавши її з церквою теж кам’яною галереєю.
З приходом радянської влади в церкві влаштували клуб, пізніше використовували як склад. Після війни в ній відкрили музей Богдана Хмельницького. У 1954 р. був встановлений символічний надгробок гетьмана (за проектом арх. І. Шмульсона).
Изображение
1978 року завершена капітальна реставрація, під час якої розібрана галерея між церквою і дзвіницею, а церква набула первісного вигляду.
З 1990 року церква повернута релігійній громаді. У 1990-х різьблений позолочений іконостас було відновлено за фотографією 1888 р.
Изображение
У 1995 р. полив’яну черепицю на даху замінено на листову мідь. Остання реставрація церкви
Изображение Изображение Изображение Изображение
проводилася в 2007-2009 рр.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 01 апр 2015, 22:56 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Церква Преображення Господнього. Черкаський район, с. Мошни

Изображение

Збудована Преображенська церква в період 1830-1840 (чи 1843) рр. на замовлення і коштом графа Михайла Воронцова, який зробив містечко Мошни «столицею» свого маєтку (Мошенського ключа).
Изображение Изображение
Архітектором, за однією з версій, був друг Воронцова – головний архітектор Одеси Джорджо (Георгій Іванович) Торічеллі. За іншою версією, проект подарував М. Воронцову знайомий архітектор з Італії, а Г. Торічеллі адаптував його для православного храму.
Преображенська церква була зведена у стилі романтизму з елементами тюдорівської готики і східних (мавританських) мотивів. Лаврентій Похилевич писав: «Нынешняя Преображенская церковь готической архитектуры, с высокою готическою колокольнею, построена покойным князем Михаилом Семеновичем Воронцовым и освящена митрополитом Филаретом в 1840 году. В ней примечательны некоторые иконы и утварь прежних деревянных Преображенской и Николаевской церквей, Евангелие старинной Львовской печати и две древния серебрянныя чаши. По штатам сельских церквей она причислена к 3-му классу, земли имеет 73 десятины».
Церква цегляна, однонавна, з дзвіницею над бабинцем.
Изображение Изображение Изображение
Незважаючи на базилікальний тип і східний декор, у споруді загалом дотримані принципи православної «хрестово-купольності». Широке середохрестя восьмигранне у плані. Бокові гілки хреста дуже вкорочені і представлені, фактично, гранованими каплицями.
Менші каплиці розташовані також по обидва боки нави. Центральна гілка хреста, навпаки, видовжена, з’єднуючи храм із дзвіницею. Над середохрестям – найбільша баня, по-східному сплощена. У різній літературі зустрічаються різні дані про висоту храму: головна баня 40 м; дзвіниця 44 м або 50 м. Проте, дивлячись на реальне співвідношення висоти частин храму, видно, що якийсь із цих розмірів явно помилковий.
Особливого шарму споруді надають численні витончені башточки (фіали) з цибулеподібними маківками у східному стилі, стрілчасті багатолопатеві арки віконних і дверних отворів, готичні вікна дзвінного ярусу.
Изображение Изображение Изображение
З цією сільською церквою архітектурно споріднений Воронцовський палац в Алупці.
Реставрацію храму завершили у 2009 році. Преображенська церква у Мошнах заслужено входить до переліку найкрасивіших православних церков України.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 01 апр 2015, 23:18 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Церква Архистратига Михаїла. м. Городище

Изображение

Збудована Михайло-Архангельська церква в 1844 році також коштом графа Михайла Воронцова (коли будівництво почалося, невідомо). Будівництво її також пов’язане з ім’ям Г.І. Торічеллі, та має точно такі ж самі дві версії, як і у випадку церкви в Мошнах. Освячена Митрополитом Київським і Галицьким Філаретом.
Неготичний архітектурний стиль церкви дуже незвичний для православних храмів (тим паче, Наддніпрянщини).
Изображение Изображение Изображение
«Нестандартно» влаштовано і головний вхід – з лівого рогу бабинця.
Изображение
Є досить обґрунтована версія, що в 1844 р., невдовзі після відкриття, Михайло-Архангельську церкву відвідав, під час свого єдиного приїзду в Україну, видатний співак і композитор Семен Гулак-Артемовський (за походженням городищанин).
Л. Похилевич у 1864 році зазначає: «В самом местечке – три приходския церкви: Михайловская каменная с такою же колокольнею, готической архитектуры построена в 1844 году издержками самаго покойнаго владельца князя Михаила Воронцова. До этого на месте ея существовала Пречистенская … церковь, построенная 1728 года, была деревянная … По штатам сельских церквей Михайловская причислена к 3-му классу; земли имеет 35 десятин».
В 1933 р. Михайлівську церкву закрили, дзвіницю зруйнували. Приміщення використовувалося як склад. З приходом німців у 1941 р. храм знову став діючим на 20 років. Але в 1961 р. його знову закрили. Розписи XIX ст. були забілені.
Лише в 1989 р. церкву, яка на той час використовувалася як спортивна зала, було повернуто прихожанам. За відновлення взялася громада на чолі зі священиком Іоаном (Жигалом), і вже восени цього ж року в церкві відновили богослужіння. В 1990-ті відбудували заново дзвіницю, розпис «Страшний суд» (площею 102 кв. м) відмили і реставрували,
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение
встановили іконостас,
Изображение
облаштували територію навколо храму, зокрема, реставрували і зберегли один з козацьких хрестів.
Изображение Изображение Изображение
Михайло-Архангельська церква в Городищі є здавна шанованою в усій митрополії, і перший свій візит у сані Митрополита Черкаського і Канівського владика Софроній здійснив саме до цього храму.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 04 апр 2015, 19:06 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Собор Покрову Пресвятої Богородиці. м. Сміла, вул. Мічуріна, 7

Изображение

Собор Покрову Пресвятої Богородиці є головним православним храмом Сміли. Його збудували замість давнішої дерев’яної церкви. Будівництво почалося в 1859 році коштом меценатів графів Бобринських.
За основу для храму взяли проект собору Благовіщенського лейб-гвардії кірасирського полку в Санкт-Петербурзі, завершеного у 1849 р. (стояв біля Ніколаєвського мосту). Проект обох храмів передбачав візантійський архітектурний стиль із численними колонами, що прикривали кути будівлі.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Обидва храми спочатку мали однакове планування, але у процесі будівництва в Санкт-Петербурзі проект дещо змінили: центральна баня собору набула шатроподібної форми, звели також іще чотири шатроподібні бані-дзвіниці. А у Смілі проект не змінювали – собор постав таким, як і задумувався – з однією великою банею у візантійсько-руському стилі.
Розписи храму були поновлені в 1950-х роках, і після того жодного разу не реставрувалися. Лише у 2005 році був розчищений і трохи оновлений розпис всередині вівтаря. У 2005 році, на Покрову, сотні вірян стали свідками дива – "навколо обличчя Божої Матері на центральній фресці «з’явилося променисте сяйво, яке то посилювалося, то згасало».
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Вхідна брама-дзвіниця збудована вже у наші часи.
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 04 апр 2015, 19:19 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Церква Успіння Пресвятої Богородиці. Чигиринський район, с. Медведівка

Изображение

Церква Успіння Пресвятої Богородиці збудована в 1860-1864 рр. коштом колишнього київського цивільного губернатора Івана Фундуклея (який придбав частину Медведівського маєтку в 1836 році в Ієроніма Собанського). Храм одноверхий, хрестовий у плані, з цибулеподібною банею на восьмигранному чотиривіконному барабані. Кути середохрестя підкреслені двома сліпими ліхтарями без бань.
Изображение Изображение Изображение
Вигляд храму близький до стандартної єпархіальної архітектури, але при цьому відрізняється деякими рисами модерну. Пам’ятка архітектури місцевого значення.
Розписи поновлювалися, за словами священика, близько 10-ти років тому (≈ 2004 р.).
Изображение Изображение Изображение Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 30 апр 2015, 15:47 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Церква Різдва Пресвятої Богородиці. м. Черкаси, вул. Благовісна, 374

Изображение

Церква Різдва Пресвятої Богородиці збудована в 1905 р. На місці її приходу в період з 1910 по 1924 р. знаходилось подвір’я Жаботинського Свято-Онуфріївського монастира (що в с. Чубівці сучасного Чигиринського району). У радянські часи церква була єдиним діючим храмом у місті.
В 2002 р. чернеча обитель була відновлена як Черкаський чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці. Зараз навколо триває «в’ялопротікаюче» будівництво келій. Церква «загубилася» майже на околиці Черкас, серед приватної забудови. І ззовні, і всередині виглядає дуже скромно.

Изображение Изображение Изображение Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 30 апр 2015, 15:54 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Кафедральний собор Святої Трійці. м. Черкаси, Троїцька площа, 10

Изображение

Перша дерев’яна козацька Троїцька церква у Черкасах була збудована 1671 г. у Нижньому місті та неодноразово перебудовувалась. Кам’яний Свято-Троїцький храм був збудований у 1863 р. на території резервного укріплення колишньої Черкаської фортеці XVIII ст. У 1961 р. він був дощенту зруйнований (підірваний), так як на цьому місці починалося будівництво меморіального комплексу; весь культурний шар був зритий у 1965 р. при спорудженні «Пагорба слави» (видно на задньому плані одного з фото).
Через це відновлений Свято-Троїцький собор (будівництво починалося в 1991 р.) довелося перенести в інше місце, поряд із Замковою горою, прибудувавши до однієї зі споруд на тодішній пл. Слави (тепер Троїцькій площі).

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Незважаючи на свою «новизну», храм всередині вже має вигляд старого через кіптяву від свічок, так що розпочаті роботи з оновлення внутрішнього оздоблення.

Изображение Изображение Изображение

Свято-Троїцький собор є кафедральним храмом Черкаської єпархії УПЦ Київського патріархату.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 30 апр 2015, 16:04 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Кафедральний собор Архангела Михаїла. м. Черкаси, вул. Ільїна, 212

Изображение

Свято-Михайлівський кафедральний собор у Черкасах – найбільший храм в Україні (досягає висоти 72 м). Збудований за вісім років (з 2002 р.) за проектом архієпископа Черкаського і Канівського Софронія, у візантійському стилі.

Изображение Изображение Изображение Изображение

Може одночасно вмістити до 12 тисяч осіб.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Планується побудова дзвіниці висотою понад 100 м. Свято-Михайлівський собор є кафедральним храмом Черкаської єпархії УПЦ Московського патріархату.
На території обширного і красиво облаштованого храмового двору

Изображение Изображение

розташована будівля Черкаського єпархіального управління.

Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 30 апр 2015, 16:14 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Церква святих Первоверховних апостолів Петра і Павла. м. Чигирин

Изображение

Час побудови автентичного середньовічного храму невідомий. У заповіті Івана Волевича, датованому 1650 р., згадується Петропавлівська церква. Але чи це дійсно та сама церква святих апостолів Петра і Павла, сказати не можна. Л. Похилевич вказує, що вона була побудована Богданом Хмельницьким. Також він зазначає, що «ще на початку нинішнього (ХІХ) століття було видно руїни цієї церкви … Церква була хрестоподібна». В. Ленченко висловлює припущення, що оскільки церква була названа в ім’я небесних покровителів гетьмана Петра Дорошенка, то збудована, ймовірно, його коштом.
Про храм збереглися згадки і в інших історичних джерелах того періоду. Так у літописі Самовидця під 1678 роком зазначається: «… Дня 10 августа у неділю по полудні вирвало кілька підкопів під містом … Турки … усе стинали, а місто палили … Піхотне військо козацьке, під гору за церкву зібравшись, боронилось аж до самої ночі …». На малюнку Чигирина з літопису Самійла Величка можна побачити біля підніжжя гори невеличку церкву з одним верхом. Її місцезнаходження підтверджує план Чигиринської фортеці 1678 р. полковника та інженера Патріка Гордона. Петропавлівська церква розташована на штучній терасі, посеред схилу Замкової гори. Судячи з креслення, вона була мурованою, майже квадратною за планом, розміром близько 7х7 сажнів, із трикутними фронтонами, високою покрівлею, завершена одною стрункою банею з хрестом, мала два входи на південній і північній стінах. Своєю архітектурою храм нагадує Іллінську церкву в Суботові. Поряд стоїть дерев’яна дзвіниця.
Церква мала важливе стратегічне значення, входила до оборонних споруд міста. Самійло Величко у своєму літописі під 1678 р. зазначав, що «сердюки з іншими козаками … станули нижче церкви Святих Апостолів у Чигирині під замковою горою і билися з турками до смерку, та аж ні трохи їм не далися».
З церквою пов’язане ім’я видатного церковного і політичного діяча Йосипа Нелюбовича-Тукальського. У 1663 році в Чигирині у церкві Петра і Павла його було проголошено Київським митрополитом, а 1664 року – ув’язнено Павлом Тетерею. 1665 року він був звільнений з ув’язнення гетьманом Петром Дорошенком, став його найближчим другом і прибічником. Своєю резиденцією обрав Чигирин. Отримав підтвердження на Київську митрополію від Константинопольського патріарха Мефодія, однак не був визнаний Московською церквою. Помер Йосип Нелюбович-Тукальський 5 серпня 1675 року і був похований у церкві Петра і Павла у Чигирині. Під час облоги Чигирина у 1678 році на початку серпня козаки винесли з міста мощі митрополита і перевезли до лубенського Мгарського монастира, де їх і поховано.
На місці середньовічної церкви працював ряд археологічних експедицій. Під час розкопок 1989-1994 рр. відкрили рештки трьох стін з фундаментами. Встановлено, що фундамент був викладений з плоских каменів місцевого пісковику, скріплених вапняним розчином і глиною. В кладці використана також жолобкова цегла, що дало можливість датувати цю споруду ХVІІ ст. У 2004 р. метою розкопок було виявлення параметрів для можливої реконструкції. В результаті частково розкопано дві стіни церкви, які були врізані у схил. На внутрішній поверхні однієї зі стін виявлено залишки фресок однотонного темно-сірого кольору. У заповненні церкви знайдено багато шматків обгорілого дерева, частково обгорілі фрагменти ікон. Ці знахідки вказують на те, що церква Петра і Павла була зруйнована в пожежі 1678 р. під час турецького походу на Чигирин. У 2006 р. дослідження дали можливість визначити місце вибуху, в результаті якого будівля була зруйнована. Вдалося зафіксувати довжину південної стіни церкви, яка зсередини становила близько 12,5 м, а ззовні 16 м. У 2007 р. проводились охоронні роботи біля східної (вівтарної) стіни церкви.
У 2004 р. було заплановано реставраційне відтворення храму та консервація його автентичних залишків. Щоб відновлена церква Петра і Павла була максимально наближена до оригіналу, при створенні ескізу проведено велику роботу над аналізом аналогічних церков того періоду. Автор проекту С.Б. Юрченко. 27 грудня 2005 р. був освячений початок будівництва церкви Петра і Павла. Під майбутню будівлю, поряд з попередницею, заклали металеву капсулу з листом до нащадків, написаним на міді та наріжний камінь (цеглину) з древнього підмурку храму. У 2006 р. був створений фонд «Нащадки Богдана Хмельницького», на благодійні внески якого і відбудовано церкву. 12 липня 2007 р. відбулося освячення храму Святішим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.

Изображение Изображение

На сьогоднішній день церква Петра і Павла є однією із діючих церков УПЦ Київського патріархату. З січня 2010 року у церкві є власний священик.
У церкві встановлений чудовий липовий іконостас із ажурним наскрізним різьбленням.

Изображение Изображение

Хори: Изображение

Над розкопаними автентичними підмурками церкви

Изображение

планується зробити павільйон. Поблизу церкви, зліва від доріжки до неї, також встановлений пам’ятник Йосипу Нелюбовичу-Тукальському.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 30 апр 2015, 16:20 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Собор на честь ікони Божої Матері Казанської. м. Чигирин, вул. Б. Хмельницького, 31

Изображение

Старий мурований храм на честь ікони Божої Матері Казанської споруджений у 1888 р. на пожертви моряків – уродженців Чигирина. Той храм, з двома банями і дзвіницею, був збудований зі світло-коричневої цегли, розписаний по стінах і склепінню ликами святих. За радянської влади, до 1934 р., Казанський собор залишався єдиним діючим храмом Чигирина. Після закриття споруда була розібрана на будматеріали.
Сучасний Свято-Казанський собор відновлений у 2004 р. завдяки допомозі меценатів.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Його нижній храм освячений на честь Св. Георгія.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 30 апр 2015, 16:26 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Церква святого праведного Петра Калнишевського, угодника Божого.
Чигиринський район, хутір Буда, урочище Кириківський яр (у центрі Холодного Яру).


Изображение

2008 року Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату благословив приєднати праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського), останнього кошового отамана Запорозької Січі, до лику святих, а також благословив будівництво храмів на його честь. Невдовзі «Вільне козацтво Холодного Яру» виступило з ініціативою побудови першої в Україні церкви св. Петра Калнишевського. 14 червня 2009 року Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан освятив хрест та місце під будову. Храм був освячений 23 червня 2012 року Святішим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.
За обрисами церква нагадує ту, яка була зруйнована в Запорозькій Січі російськими військами у червні 1775 року.

Изображение

При будівництві застосували досить незвичну технологію – споруда насправді мурована з цегли і обшита деревом ззовні та зсередини, що й надає їй вигляду типово козацької храмової архітектури.
Внутрішнє оздоблення церкви ще не завершене.

Изображение Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Муровані православні храми Черкащини
СообщениеДобавлено: 30 апр 2015, 17:39 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 окт 2009, 19:35
Сообщения: 364
Откуда: м.Кагарлик, Київська область
Церква Вознесіння Христового. смт. Стеблів

Изображение

Новий храм був закладений у 2009 році на горі Спаса над річкою Россю.

Изображение

У давнину на цій горі (яка до будівництва ГЕС і утворення на Росі водосховища була ще вищою) стояли аж дві дерев’яні церкви. Старішу, на честь Преображення Господнього, яка струхлявіла, розібрали в 1860 році. А поруч у 1852 році збудували нову, теж Спасо-Преображенську, з соснового дерева, хрещату у плані.
Цікаво, що в 2009 році, при підготовці до будівництва нового храму, в рештках підвалин його дерев’яного попередника один з будівельників, В. Король, під наріжним каменем знайшов залиту з обох кінців смолою металеву трубку-капсулу з «закладним» посланням на трьох сторінках батька письменника, священика Семена Левицького, в якому, зокрема, вказано: «Святій Трійці слава! 10 вересня закладається церква з волі Самодержця Государя Ніколая Павловича, з благословення Митрополита Київського і Галицького Філарета». Капсула і лист зберігаються тепер у меморіальному музеї.
Автором проекту мурованої Спасо-Вознесенської церкви є митрополит Черкаський і Канівський Софроній (автор, мабуть, більшості нових храмів Черкащини).

Изображение Изображение Изображение Изображение

Церква споруджена на честь священицької родини Левицьких, з якої походить родоначальник української прозової літератури Іван Семенович Нечуй-Левицький (його меморіальний музей розташований за пару сотень метрів від храму). Будівництво церкви ще не завершене повністю.
Позаду храму, поблизу фундаменту апсиди, збереглися могили діда і батька Нечуй-Левицького – Степана і Семена – місцевих священиків.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB
free counters