Украинский историко-фортификационный форум

relicfinder.info
Текущее время: 19 июн 2019, 21:18

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Казарми Старої фортеці: Кам'янець-Подільський
СообщениеДобавлено: 14 окт 2010, 21:26 
Старший сержант
Старший сержант

Давайте про пам'ятку з Кам'янця-Подільського. Закриту для відвідування і дуже, дуже велику і старовинну (XVIII ст., перебудови ХІХ ст.). Плюс пов'язану з великою персоною: тут в 1830-1831 рр. працював Володимир Даль, той, що "толковый, живой и великорусский" (я про словник).
Изображение

Казарми фортеці (або помилково - Віттові казарми, хоча Ян де Вітт їх не будував) - найбільша споруда вірменських кварталів Старого міста в Кам'янці-Подільському.
Изображение

І територія там теж здоровезна - з купою сучасних і не дуже руїн - деякі господарські приміщення будувалися ще в 1834 р. під пильним оком Симеона Учти. (комплекс встиг побути і військовим госпіталем, і катівнею НКВС, і - довгий час - табачною фабрикою, котра забезпечувала безфільтровою "Прімою" ледь не всіх українських срочників-солдатиків.
Изображение

Табачка виїхала з казарм вже давно - і навіщо на прохідній дотепер сидить тотально-російськомовний сторож в спорткостюмі окрасу "флюоресцент в асортименті", я не знаю.
Изображение

Лазити там ворюгам вже немає сенсу - полазили без них. На алеях лише дохлі миші валяються.
Будка на даху, здається, ще з часів катівні-в'язниці. Вже й їй труба.
Изображение

Зайдемо?
Изображение

Ой, а що це там за купа чогось у залі, ну-ка, ну-ка... А це дах падає. Прям зараз.
Изображение

Працьовитий і щирий український народ виніс з казарм скло, цеглу, дошки - і навіть видрав зі стін дроти
Изображение

Сходи багато де вже не надаються для пересування баришень такої поважної, як в мене, ваги. Підлога теж є не скрізь:
Изображение

А без картинно-червоного дикого винограду було б сумніше, еге ж?
Изображение

Вибирали навіть обшивку стін (це при живому і флюоресцентному сторожі, нагадаю):
Изображение

Коротше, я не вірю в плани якогось доброчинця влаштувати таки в комплексі казарм оздоровчий санаторій.
Изображение

Просто не має благочинців, котрі викинуть на порятунок споруди дикі, шалені, міліардні кошти :о(
Изображение

Там же вже стіни пішли тріщинами.
Хоча види від казарм хороші:
Изображение

Ах, ну і туристи знають цю споруду переважно зовні:
Изображение

Часовой пояс: UTC + 2 часа