Украинский историко-фортификационный форум

relicfinder.info
Текущее время: 17 июл 2019, 2:23

Часовой пояс: UTC + 2 часа
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 29 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая область)
СообщениеДобавлено: 03 окт 2009, 13:11 
Не в сети
Старший лейтенант
Старший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19 дек 2007, 0:45
Сообщения: 876
Откуда: Киев
Замок, строившийся и реконструировавшийся в период 14-18 вв.

Подробней об истории можно прочеть здесь или здесь

Удалось недавно посетить это сооружение. Был приятно удивлён увиденным - пейзаж вокруг замка прекрасен! Как и в случае с Кудринцами, Кременцем и рядом других замков - местность очень сильно играет на руку общему приятному впечатлению от знакомства с этим форпостом.

Изображение

Изображение


Последний раз редактировалось Филипп 10 мар 2010, 22:33, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в селе Чорнокозинцы (Чорнокозинці)
СообщениеДобавлено: 08 окт 2009, 10:16 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
О! Оказывается у нас до сих пор не было темы по этому замечательному замку!
Тогда и от меня:

Изображение

_________________
Мнение толпы всегда ошибочно.
Виктор Суворов.


Последний раз редактировалось A_Wolkoff 18 окт 2010, 20:24, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в селе Чернокозинцы (Чорнокозинці)
СообщениеДобавлено: 13 сен 2010, 12:31 
Не в сети
Старший сержант
Старший сержант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 28 авг 2010, 9:21
Сообщения: 113
Откуда: Дніпропетровськ
Изображение

Чорнокозинці знаходяться на лівому, хмельницькому, березі Збруча. З протилежного боку річки - тернопільське село Збручанське з найстарішим храмом Тернопілля.

Поселення Чорнокозинці вперше згадується у 1467 році, як власність Кам’янецької катедри і укріплене містечко. Проте деякі історики, зокрема Пржездецький, вважають, що замок в Чорнокозинцях був збудований ще за часів князів Коріатовичів у другій половині XIV століття. Поселення лежало на Волоському шляху, татарські набіги були регулярними, то ж потреба у замку тут була завжди. А де ж йому ще з’явитися, як не на високій горі над Збручем, оточеної з двох боків проваллями?

Про Коріатовичів у Чорнокозинцях згадує і російський етнограф Володимир Даль, що публікувався під псевдо «Казак Луганский». Працюючи в 1831 році у Кам’янці санітарним лікарем, він записав легенду про господаря замку князя «Курятовича» і його сестру, які рятувалися від татар. Легенда розповідає, що після захоплення замку татарами князь втік підземними ходами і заховався у збручанських скелях. Сестра ж, забравши із собою великі скарби, втекла від татар саморідним мостом і врятувалася на протилежному березі Збруча. В глухому лісі вона звела церкву з келіями, де й молилася до кінця своїх днів за брата, що пропав безвісті.

Замок вийшов чи не найменшим на Поділлі: 80 метрів завдовжки, 50 метрів завширшки з півночі, і 65 метрів – з півдня. Південна частина укріплень вважається найстарішою. З південного боку чотирьохкутний у плані замок замикали дві круглих вежі, з’єднані муром 2 метри завтовшки. Посередині цього муру розташовувалася вїзна брама. Від тієї частини замку у південно-західному куті збереглися залишки сторожової башти діаметром 17 метрів та стіни товщиною 3,2 – 3,6 метри з фрагментами чотирьох щілеподібних бійниць. Три бійниці збереглися і в оборонній стіні замку.

Принаймні з 1467 року і майже до кінця XVIII століття замок в Чорнокозинцях перебував у розпорядженні кам’янецьких біскупів (єпископів), що влаштували тут свою літню резиденцію. Незважаючи на таке мирне призначення замку, протягом XVI – XVII тут часто перебувала польська залога, яка охороняла місцевість від татарських набігів. А набіги були досить частими: 1502, 1503, 1507, 1511, 1513 роках і найстрашніший – у 1516 році, коли Чорнокозинці разом із Скалою були спалені дощенту.

У 1519 році польський король Сигізмунд І за клопотанням Кам’янецького біскупа Ваврженця Менджелевського надав Чорнокозинцям право на проведення двох ярмарків. В цій же грамоті було зазначено, що поселення мала такий самий привілей і до руйнування його татарами. У 1538 році замок намагався захопити молдавський господар Петро, але безуспішно. На знак помсти він знищів все поселення поза замковими мурами.

Магдебурзьке право Чорнокозинці отримали у 1588 році від короля Стефана Баторія. У першій половині XVII століття фортецю укріпив єпископ Павло П'ясецький. У 1639 році разом з іншими замками Поділля вона була позначена на шкіцевому плані України французького інженера Гійома Левассера де Біплана. У 1644 році в замку перебував коронний гетьман Стефан Чарнецький, який вважається одним з найвидатніших польських полководців.

У 1674 році замок захопили турки, знищівши всю залогу. Після повернення Поділля Речі Посполитій у 1699 році замок відбудували і розширили в північному напрямку на кошти єпископської Кам’янецької катедри. До північного оборонного муру добудували два двоповерхових палаци з сутеренами і підземними ходами, що утворили прямокутний двір. Палацові стіни були 1,1 – 1,3 метри завтовшки і, нажаль, не збереглися до наших часів. Від єпископської резиденції дійшла лише брама початку XVIII століття, яку за призначенням використовує місцевий мешканець.

Після того, як землі на схід віз Збруча перейшли до Російської імперії, імператриця Катерина ІІ у 1795 році скасувала кам’янецьку катедру, а відтак і відпала потреба в біскупській резиденції. Чорнокозинці відійшли до казни, а невдовзі були подаровані небозі графа Григорія Потьомкіна графіні Катерині Літте (у першому шлюбі – Скворонська). На початку ХІХ століття поселення викупив Тадеуш Сарнецький, після смерті якого у 1850 році маєток перейшов до Голейовських. Наступним власником Чорнокозинців був якійсь росіянин Асвадоров. Відомо, що в поселенні з 31 березня 1877 року діяло народне училище.

Після відродження катедри у Кам’янці біскупи попід руїнами замку нижче по схилу гори збудували новий, класицистичний палац. Нажаль, він також не зберігся. На руїни його та інші замкові споруди перетворили обидві світові війни. Сьогодні маємо лише мальовничі руїни на високому березі Збруча, які найбільш ефектно виглядають з боку Збручанського.

Чорнокозинецький замок та одна з його легенд знайшли відображення у збірці розповідей польського прозаїка Хадзкевича «Чорнокозинецький замок», що вийшла у 1842 році у Вільно (Вільнюсі). Книжка розповідає про те, як власник Чорнокозинців Кшиштоф Зборовський сватався до сестри молдавського господаря Богдана Лопушняно (Лупуснано). Але той не лише не дав згоду на одруження, а ще образив Зборовського, коли той приїздив до нього. Помста шляхтича була доволі оригінальною: коли Лопушняно їхав свататися до доньки господаря Скали-над-Збручем Адама Тарло, Зборовський захопив його. Посадивши господаря в Чоронокозинецький замок, він морив його голодом, аж поки не отримав викуп у 6 тисяч червоних. Легенда насправді красива, але є не більш, ніж вигадкою: Зборовський ніколи не був власником Чорнокозинців.

Поруч із замком збереглися руїни барокового костелу Св. Юзефа (Йосипа) Обручника, побудованого біскупом Павлом Волуцьким у 1608 році. Фактично, це рештки однієї стіни, у товщі якої ще помітні сходи, що вели на хори. Наступний після Волуцького біскуп Ян Прухницький добудував до храму каплицю Благовіщення. Пізніше костел став парафіяльним, йому підпорядковувалась римо-католицька каплиця в Підпилип'ї. Після звільнення Поділля від турків костел було повторно освячено єпископом Стефаном Рупнєвським, а після польського повстання 1863 року його перетворили на православну церкву.

В селі є кам’яна одноверха церква Успіння Пресвятої Богородиці, збудована у 1867 році. До цього в селі був дерев’яний триверхий храм, зведений у 1728 році. Після скасування парафії у 1822 році його розібрали. До 1877 році нова церква носила назву Миколаївської, а після ремонту її переосвятили на Успенську.

Повний фотозвіт тут: http://andy-babubudu.livejournal.com/164436.html

_________________
Украина - для людей!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в селе Чернокозинцы (Чорнокозинці)
СообщениеДобавлено: 13 сен 2010, 17:46 
Не в сети
Лейтенант
Лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12 сен 2007, 15:50
Сообщения: 726
Откуда: Киев
Спасибо днепропетровскому Джихаду :) Мне почему-то казалось, что тема была освещена, по моему даже Сашей Волковым, но если нет, то от себя добавлю:
Археологічна карта Подільської губернії: Сіцінський Ю.Й.
Чернокозинцы, м. На усадьбе владельца (бывшей летней резиденцій катол. Камен. бискуповъ), на горе надъ рч. Збручомъ, остатки замка: башни, стены, погреба.
5 кургановъ при местечке на высокихъ местахъ.

Шикарная панорама у коллеги Филиппа. ее можно было бы продолжить вправо, для полноты картины.
Интересно то, что козы в чернокозинцах таки есть и в довольно больших количествах, именно ими протоптаны горизонтальные тропинки на крутизне хорошо видимые на фото с моста через р. Збруч, по ним там даже коровы пасутся :shock:

_________________
FIDES.
==================
ВМЕСТЕ МЫ СИЛА!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в селе Чернокозинцы (Чорнокозинці)
СообщениеДобавлено: 08 ноя 2010, 22:19 
Не в сети
Старший сержант
Старший сержант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 28 авг 2010, 9:21
Сообщения: 113
Откуда: Дніпропетровськ
paul писал(а):
Спасибо днепропетровскому Джихаду :)

Пожалуйста! Трохи нових Чорнокозинців:

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

_________________
Украина - для людей!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 09 сен 2013, 21:42 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
Вид на замок с противоположной возвышенности:

Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 30 ноя 2013, 9:48 
Не в сети
Подполковник
Подполковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10 сен 2010, 9:30
Сообщения: 2401
Для підтримки і обговорення теми п. Філіпа - реконструкція(клікабельна) замку в Чорнокозинцях.

ИзображениеИзображение

_________________
Наполеон Бонапарт: "Любов до Вітчизни – перша чеснота цивілізованої людини!"


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 30 ноя 2013, 19:39 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
Цікаво, ця графічна реконструкція має під собою якусь наукову підоснову, крім дуже приблизного плану з книжки Тадеуша Поляка, чи ні?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 04 дек 2013, 14:32 
Не в сети
Старший лейтенант
Старший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19 дек 2007, 0:45
Сообщения: 876
Откуда: Киев
А какой план приводит Тадеуш Поляк?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 04 дек 2013, 22:24 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 04 дек 2013, 23:15 
Не в сети
Старший лейтенант
Старший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19 дек 2007, 0:45
Сообщения: 876
Откуда: Киев
Этот план мне знаком в таком виде:

Изображение

Правда, не знаю, где он был опубликован.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 04 дек 2013, 23:31 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
"4,5,6,7,8,9,10" - столько всего обозначили на этом плане!
Если не знали предназначения каждого из помещений, то зачем было каждое из них обозначать отдельным номером?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 06 дек 2013, 10:40 
Не в сети
Подполковник
Подполковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10 сен 2010, 9:30
Сообщения: 2401
Филипп писал(а):
Этот план мне знаком в таком виде: Правда, не знаю, где он был опубликован.


Шановний п. Філіп, ну хоч в чому Вам допоможу. :( Такий план є надрукований також в праці І. Могитича «Оборонні вежі Галицької і Волинської земель 11-початку 14 ст.».

ИзображениеИзображение

Вежі під номерами №2 і №3 датуються кінцем 13 ст.

_________________
Наполеон Бонапарт: "Любов до Вітчизни – перша чеснота цивілізованої людини!"


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 06 дек 2013, 12:31 
Не в сети
Старший лейтенант
Старший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19 дек 2007, 0:45
Сообщения: 876
Откуда: Киев
Олена, думаю, что в общую обзорную статью Могитича этот план попал из другого источника, ведь понятно, что не для статьи его делали.

Я вам уже неоднократно писал, что по моему мнению многие объекты в статье Могитича были датированы 12-13 веками без всяких оснований. Например взять те же Чернокозинцы, где, насколько мне известно, никаких раскопок не было, а по самым смелым предположением появление замка относят ко 2-ой половине 14 века, т.е. к периоду Кориатовичей.

Если бы указанная башня действительно после каких-то раскопок была бы датирована концом 13 века, то как минимум это отразилось бы в источниках, например, в "Памятниках градостроительства и архитектуры Украинской ССР". Ничего не удалось мне узнать о раскопках и в Каменце. Если бы они проводились в замке, тут, думаю, об этом знали, ведь от Каменца до замка в Чернокозинцах каких-то 20-25 км. Итого, создаётся ощущение, что никаких раскопок на замчище не было, так на какой основе была сделана датировка? Ссылается ли Могитич на какой-либо источник?

P.S. Теперь понятно, почему вы заинтересовались этим замком :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 06 дек 2013, 18:52 
Не в сети
Подполковник
Подполковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10 сен 2010, 9:30
Сообщения: 2401
Филипп писал(а):
Ссылается ли Могитич на какой-либо источник?
P.S. Теперь понятно, почему вы заинтересовались этим замком :)


Шановний п. Філіп, історія Південно-Західних земель Русі, ціле століття, після монгольського періоду, майже суцільна чорна пляма. І. Могитич правильно висловлювався, що пізніші польські замки збудовані не спонтанно, а на місці давніших руських укріплень. Каньон Збруча хоч і не настільки стрімкий та скелястий, як у Кам'янці, але теж високий і природньо придатний до оборони . Панорама з замкової гори відкривається дуже гарна : пагорби, річка, ліси, села, поля.
Так як Чорнокозинці були недалеко від молдавського кордону, то тут спочатку було збудовано руське укріплення. Як зазначено у І. Могитича :"тогочасне укріплення мало дві вежі діаметром 18,26м. і товщину кам'яних стін- 2,8м. Це найбільші відомі нам сьогодні муровані вежі на окреслених територіях"(42.) Була позначена ссилка №42 на джерело, але я полінувалась переписати використану в праці літературу. ;)

ИзображениеИзображение

_________________
Наполеон Бонапарт: "Любов до Вітчизни – перша чеснота цивілізованої людини!"


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 06 дек 2013, 19:13 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
олена писал(а):
Каньон Збруча хоч і не настільки стрімкий та скелястий, як у Кам'янці, але теж високий і природньо придатний до оборони .

Насправді, "каньоном" берег Збруча в цьому місці назвати не можна. Замок знаходиться просто на високому скелястому березі річки, але він не є вертикальною стіною, як в Кам"янці. До того ж, протилежний (тернопільський) берег - досить пологий. Тому термін "каньон" в цьому випадку відпадає.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 06 дек 2013, 20:21 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
олена писал(а):
Була позначена ссилка №42 на джерело, але я полінувалась переписати використану в праці літературу. ;)


Наскільки я розумію, йдеться про статтю І. Могитича "Оборонні вежі Галицької і Волинської земель ХІ - початку ХVІ ст", опубліковану у 11 номері віснику інституту Укрзахідпроектреставрація:

«Укрзахідпроектреставрація. ВІСНИК». Число 11. – Львів: Видавництво інституту Укрзахідпроектреставрація, 2000 р. – 168 стор.: іл. ISBN 966-95066-4-8.

Під № 42 у примітках стоїть наступне":
42. Сіцинський Ю. Оборонні замки Західного Поділля. - Київ, 1928. С. 61-65. Пламеницька О. Початок мурованого оборонного будівництва на Поділлі // Архітектурна спадщина України. - Київ, 1994. С. 40, 50.

Звісно, дивно бачити під одною сноскою посилання одразу на 2 джерела. Зазвичай, в таких випадках в тексті ставляться 2 посилання. Але це вже редакторське недоопрацювання.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 07 дек 2013, 0:37 
Не в сети
Старший лейтенант
Старший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19 дек 2007, 0:45
Сообщения: 876
Откуда: Киев
олена писал(а):
І. Могитич правильно висловлювався, що пізніші польські замки збудовані не спонтанно, а на місці давніших руських укріплень.

Верно! Часто именно так и было. Да только вы, как мне кажется, и в данном случае не просто стараетесь подтолкнуть к мысли, что замок построен на месте укрепления 12-13 веков (вполне возможно, что так и было), а как бы намекаете, что это укрепление уже тогда (т.е. в районе 13 века) было усиленно каменными оборонительными сооружениями. Конечно, можно допустить и такое, но только основания для этого нет.

Спасибо Александру Волкову за наводки на источники Могитича. Давайте присмотримся к ним. Благо и один и второй источник есть в Сети.

1. "Оборонні замки Західного Поділля XIV-XVII ст.", Юхим Сіцінський, 1928.

Попробуйте найти там хоть что-то о каменных укреплениях 13 века. Максимум встретите такое:

Цитата:
  • Поселення це в історії стає відомим з половини XV ст.
  • Коли саме засновано в Чорнокозинцях замок, не відомо. Деякі історики (Пржездецький) гадають, що Чорнокозинський замок засновано ще за литовсько-руських князів Коріятовичів.
  • Справді що гора ця придатна для оборони від ворожих нападів, бачили люди як у найдавніші часи, так і в недавні. На тій горі в історичні часи, як вже було зауважено, стояв оборонний мурований замок. Але на тій горі замковій були стоянки людей ще за передісторичних часів, ще за пізнього неоліту; тут у землі трапляються сліди трипільської культури: знаряддя, розмальовані черепки, то-що. А за останньої світової війни тут було викопано військові шанці, де й можна тепер помічати точки трипільського типу.

Ещё один довольно известный подольский историк, Йозеф Ролле, также упоминает о Кориатовичах, но опять же в качестве источника указывает Пшездецкого. Т.е. даже мысль о появлении замка при Кориатовичах есть не более чем гипотеза, высказанная более 100 лет назад и ничем до сих пор не подкрепленная. Причём даже те, кто говорят о Кориатовичах, не утерждают, что они построили каменный замок.

Получается, что между трипольцами и гипотезой о Коритовичах (ничем особо не подкреплённой, хотя, вероятно, не лишённой фундамента) ничего нет. И опять же отмечу, что даже мысль о Кориатовичах не более чем гипотеза.

Источник №2, статья Ольги Пламеницкой. Я общался с автором статьи и спросил Ольгу, знает ли она что-то о раскопках на замчище. Ответ был простым – нет. Т.е. мысль о том, что этот объект мог быть датирован периодом до Кориатовичей это тоже как бы только гипотеза. Нет никаких оснований для привязки башни (или башен) замка к 13 веку.

Также стоит отметить, что заявленный диаметр башни замка в Чернокозинцах - 17 метров (Могитич указывает даже 18,2 м), и это больше, чем диаметр любой из башен "волынского типа". Я уж не говорю о том, что чаще всего, когда речь заходит о замке в Чернокозинцах, говорят не об одной, а о двух башнях, фланкирующих куртину с аркой ворот.

Могитич отмечает, что "Це найбільші відомі нам сьогодні муровані вежі на окреслених територіях", но не объясняет, откуда такая честь? У провинциального пограничного укрепления вдруг обнаруживаем укрепления, по мощи превосходящие любые "столичные" фортификации. Вам это не кажется странным?

Упоминания Чернокозинцев в статье:

Цитата:
  • Тип мисового укріплення, що у фаховій літературі дістав назву "односторонньої фортеці", є найхарактернішим для Поділля. До нього належать замки та оборонні храми Кам'янця-Подільського, Меджибожа, Зіньова, Кудрипців, Кривчого, Скали-Подільської, Сутківців, Чорпокозинців, Шарівки, Буданова, Підзамочка, Бучача, Монастирка під Бучачем, Панівців, Янова, Теребовлі, Язловця, Сидорова, Токів, Червоиограда, Микулинців, Висічки, Старого Збаража, Буші, Озаринців, Стіни тощо.
  • Концепцію мурованого мисового укріплення демонструють давні ядра замків Язловця, Скали-Подільської, Жванця, Панівців, Сидорова, Бучача, Зінькова, Чорнокозинців, Сутківців, Сатанова та ін., що сягають, ймовірно, монгольських часів.
  • Давні ядра замків, що увійшли в структуру пізніших укріплень, знаходимо в замках Жванця, Панівців, Чорнокозинців, Сатанова (дослідження Є.Пламеницької).

Можно ли на основе этого сделать вывод, что остатки неисследованной башни относились к 13 веку? Разумеется, нет. Если в том же Каменце аналогичная гипотеза подкреплена материалами раскопок, то в данном случае, судя по всему, материалов нет.

В данном случае Могитич, как мне кажется, просто подгрёб наработки Евгении и Ольги Пламеницкой, их гипотезы, и выдал всё это за факт, хотя в большинстве случаев каждый из заявленных объектов нуждался во всестороннем изучении, без которого нельзя было понять, когда именно он появился и когда именно обзавёлся каменными укреплениями.

P.S. Рад что вы продолжаете усердно "защищать" опубликованные другими людьми картинки (да и те не самого лучшего качества) своими логотипами и подписями, когда без проблем можно скачать сканы этих изображений в прекрасном качестве без ваших украшений. Вот, например, Чернокозинцы


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 07 дек 2013, 12:44 
Не в сети
Подполковник
Подполковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10 сен 2010, 9:30
Сообщения: 2401
Филипп писал(а):
Верно! Часто именно так и было. Да только вы, как мне кажется, и в данном случае не просто стараетесь подтолкнуть к мысли, что замок построен на месте укрепления 12-13 веков (вполне возможно, что так и было), а как бы намекаете, что это укрепление уже тогда (т.е. в районе 13 века) было усиленно каменными оборонительными сооружениями. Конечно, можно допустить и такое, но только основания для этого нет.


Шановний п. Філіп, якщо Вам "кажется", то це Ваші проблеми і я не "стараюсь подтолкнуть к мысли". Заперечити існування «каменных оборонительных сооружений» у Вас також не має підстав, я ж просто стараюсь аналізувати інформацію:
Цитата:
Адже потреба в замку була тут завсіди, а місцевість для збудування замку була дуже придатна — це висока гора, що підіймається над річкою й забезпечена з двох протилежних боків проваллями.

І тому не виключено, що в цій місцевості, в часи Руського Королівства, враховуючи досягнення його в будівництві кам’яних веж, були збудовані , зазначені вище, оборонні вежі. Так як у нас археологічні дослідження зараз не на найкращому рівні, то І.Р.Могитич, як людина з природним талантом передбачення, міг сподіватись, що при майбутніх археологічних дослідженнях це підтвердиться. Відкриття здатні робити тільки непересічні особистості, а решта все бездарі, які ні на що не здатні. Наприклад, Д.І. Менделєєв, автор Періодичної таблиці хімічних елементів, в своїй таблиці залишив порожні місця і вказав, що тут мають бути присутні не відкриті елементи і навіть зробив їх опис! Після Його вже смерті були відкриті описані і передбачені Їм елементи. Всякі кон'юнктурні "вчені" заперечують геніальність особистостей і ігнорують їх дослідження - приклад тих же Пламеницькіх.

Хочу Вас ще раз порадувати картиною, не обрізаною, а гарної якості. :)

ИзображениеИзображение

_________________
Наполеон Бонапарт: "Любов до Вітчизни – перша чеснота цивілізованої людини!"


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Замок в Чернокозинцах (Чорнокозинці) (Хмельницкая област
СообщениеДобавлено: 07 дек 2013, 13:01 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
Ну от! Пані Олена віднесла вже Могитича до категорії пророків! :lol:
Може ми його одразу і канонізуємо? ;) Тим більше, що відповідний офіс по канонізації знаходиться в тому самому приміщенні, що і «Укрзахідпроектреставрація» :D


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 29 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB
free counters