Украинский историко-фортификационный форум

relicfinder.info
Текущее время: 19 апр 2019, 8:17

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 140 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: гірсько-стрілецькі роти в оборонній системі лінії Арпада
СообщениеДобавлено: 14 апр 2014, 19:27 
Подполковник
Подполковник

stepan писал(а):
На верхній фотографії бачимо танкову колонну на марші. Але гір на фотографії нема. Спочатку я бува подумав, що це фотографія зроблена в донських степах і відноситься до другої угорської армії. Але давайте подивимось уважніше на цей фотографічний шедевр. Перед селянською хатою знаходиться такий атрибут пригірської культури як чотирьохгранний дах, який підіймається на чотирьох жердинах та під цей дах прячуть селяни сіно. Отож якщо на фотографії нема гір, впевнено можна сказати, що фотографія зроблена десь поза горами.

Шановний п. "stepan", цей чотиригранний дах як раз характерний для Карпатської місцевості і називається оберіг - під ним зберігають сіно. Так як в Карпатах бувають часто дощі, то такий дашок оберігає сіно від замокання. На долинах ж стоять переважно звичайні стіжки. По тому, що сіна під оберегом не має, то можна стверджувати, що на фотографії період початку весни - сіно вже з'їли домашні тваринки.

stepan писал(а):
В гірсько-стрілецьких частинах угорців боєприпаси та амуніція перевозились на 100% на в'ючних тваринах.

Я маю ще одну фотографію, на який вздовж дороги в горах рухається гірсько-стрілецька частина з амуніцією , а по самій дорозі броньована техніка. На задньому плані видно характерні Карпатські гори. Подаю це фото, можливо пригодиться.

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

Заголовок сообщения: Re: гірсько-стрілецькі роти в оборонній системі лінії Арпада
СообщениеДобавлено: 15 апр 2014, 9:25 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Всі люди в основному пишуть про свої відкриття, про важливу інформацію, яку вдалося відкопати або знайти в інформаційних ресурсах. А ми хочемо написати про свій облом та невдачу в пошуковому процессі по лінії Арпада.
Як достеменно відомо, військові формування в угорців у процессі другої світової проводились сугубо по територіальній структурі. Маючи на руках інформацію про номери полків, дивізій та корпусів які вели бої в Карпатах, хочемо знайти підтвердження, що саме вони тут воювали, а інформація по військовим формуванням угорців не являється плодом після військової пропаганди Радянського Союзу. Є речі і інформація, яку не в змозі стерти ні одна військова цензура у світі. Як не сумно, це- надгробні плити на військових кладовищах. На кожній географічній території є лише їй притаманні фамілії особового складу померлих воїнів. На військових кладовищах ми зможемо знайти підтвердження, які саме військові формування тут воювали, яка була інтенсивність боїв, які славні воїни яких род військ тут похоронені.
Виходячи із того, що у Мукачеві був штаб першої угорської армії і облік померлих повинні вести тут же, тобто і хоронити повинні в Мукачеві. Вийшли ми на міське кладовище… і обламались. Тут лише похоронені угорські воїни першої світової. У другу світову угорці своїх воїнів тут не хоронили. І велике кладовище радянських воїнів.
Кладовище- єдина місце, яке мовчки без брехні надгробними плитами видає історію.
Історію про те, що радянські війська мали колосальні втрати в Карпатах.
Історію про те, що формуліровка фрази на надгробних плитах «помер під час бойових дій в Карпатах» зустрічаються до 56-го року.
Історію про те, що могили військових льотчиків, які померли із 50-го по 55-й ( мабуть Корея) тягнуться цілою алеєю.
Історію про те, що два ряда могил солдат та офіцерів радянської армії із угорськими фаміліями та іменами датуються 56-м. (Офіційно жертв майже нема).
Історію про те, що солдати помирали в тих країнах, де як кажуть кінець географії.
І це лише в одному маленькому містечку під назвою Мукачево.
А кладовище угорців, які померли обороняючи лінію Арпада, ми так і не знайшли. Але чуйка підказує, що воно повинно знаходитьсь десь у Мукачівському районі.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 18 апр 2014, 7:23 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Словацькі солдати вивчають ДОТ на лінії Молотова.

Що ця фотографія має спільного із лінією Арпада? На мій погляд цікавість викликає маскування входу в ДОТ. Я думаю, що приблизно таким чином маскувався вхід у бункер в селі Верхня Грабівниця, тому що оригінальних фотографій входу того часу нема ніде. Мабуть, їх забороняли робити у звязку із великою секретністю обєкта. Також цей обєкт став секретним і в радянські часи і фотографій теж ніде нема.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 18 апр 2014, 7:34 
Полковник
Полковник

Фото - постановочне. Це видно навіть з того, як стоять солдати по стойці "струнко". А ДОТ - явно не закінчений. Про це свідчить не знята з нього опалубка. Так що і маскування, яке ми бачимо на фото, могло носить тимчасовий або імпровізований характер.

СообщениеДобавлено: 18 апр 2014, 10:50 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Я згоден повністю із Вами, не дуже фотогієнічна фотографія. Але... На данній фотографії видно лише пороснуту лісом площадку, де лише вершини анкерів та протитанкових тетраедрів. Але це кладовище всього, що при розмінуванні повитягували та повидьоргували обо ж повикапували радянські сапери при розгородженні. Про ідентичність фотографії і місця відповідаю, але де воно знаходиться, не скажу. Але дозвольте відповісти Вам по суті Вашого запитання, пані "Олена".
Є відоме китайське прислівя-" Діла робляться, коли чітко ясна мотивація". Мені вже багато людей задавали питання, чого ж взагалі я роблю на лінії Арпада? І для чого воно мені все потрібно? Який в цьому сенс?
По перше- активний відпочинок із Степан Степаничем на природі. Не хочеться, щоб дитина виросла за компом із атрофірованим організмом.
По друге- можна просто збирати гриби, а можна збираючи гриби зробити крюк і відкрити декілька бункерів або оборонних зон, тощо.
По третє- збирання ягід по хребтам- чорниці, яфини, малини і заодно огляд гірсько-опорних пунктів.
По четверте- на лінії Арпада є джерела мінеральної води і за одну ходку приносимо по 15-ть літрів.
По пяте- в цікавій активній формі іде розвиток дитини на чистому повітрі- по всім питанням розповідаю від звірів, яких тут багато до військового виживання в горах.
Поки що мені на життя , Слава Богу хватає зарплати, яку заробляю на заводі. Тому і не копаю і не шукаю нічого по лінії Арпада, а лише фіксую цікаві місця, де що може бути. Може якщо колись потреба заставить, буду щось копати і десь кудись толкати із того, що знайду.
Декілька разів вже у мене були конфлікти із "копальниками", ми їх називаємо "Копи". Вони заззвичай як кажуть" в неадекваті". Із тих пір ношу за собою саперну лопатку. Так, на всякий випадок.
Взагалі копи є двох видів на лінії Арпада. Одних я відношу до біологічного виду " копи звичайні", це наші місцеві, які риють на обум де іде засвітка на металошукачеві. Вони завжди і знаходяться в неадекваті.
А є другий біологічний вид-" копи незвичайні". це зазвичай группи, які приїзжають із далеку, на джипах, люди знаючі, аппаратура в них дай Боже, вони отаборяються і називають це ну типа "експедиція".
В любому випадку я за обома видами, якщо їх бачу, спостерігаю в біноколь. Буває, вони щось знаходять, це щось для них незначне і вони його викидують. Після них я іду на місце їх риття і подеколи на основі того, що вони викинули, роблю висновок про призначення бункеру, або про бит солдат, що тут жили, або ж реанімую цілісну картину. І виставляю Вам на форумі. На мою думку, історія продаватись не може.
Якщо колись і захочу заробити на лінії Арпада, думаю попробую замутити щось на кшалт екскурсій, благо знаємо декілька мов, але не копати. Це не наша ціль. Для нас із Степан Степаничем це якось занадто елементарно.
На превеликий жаль те, що ми із Степан Степаничем поки що виклали на цьому форумі, десята частина того, що в нас є по данній лінії. все остальне гамузом неопрацьоване в нашому архіві. Спроба написання книги та статті на данному форумі- це проба наш інформативний потік хоч би якось системаимзувати.
Отак прості походеньки до лісу розрослися в такий історичний наробіток, що нам уже нічим відповісти не можуть і угорські військові історики, точніше розповісти нам щось новеньке, цікавеньке.
і ще. Бажаємо Всім-Всім-Всім- щасливих Великодніх Свят. Здоровля та благополуччя Вам та Вашим сімям.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 18 апр 2014, 12:40 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Вид із станції Яблуново на гірський хребет, який звязує Воловецький укріп район із полониною-горою Бодзьовою. В загальновідомій літературі описано, що проміжки між опорними пунктами не охоронялись. Я стверджую, що це неправда. На данному гірському хребтові на кожному тактичному гребіньови є прямий окоп довжиною приблизно 10 метрів. де-не де навіть кулеметна точка збоку на скалі. Ці опорні пунктики я характеризую як сигнальні на предмет проходу або просочування радянських військ у тил. В одному такому пункті розміщалось від 5 до 8 чоловік. Пункти знаходяться в місцях із прекрасним оптичним кругозором. Отож відділення піхоти чисельністю до 20-30 чоловік контролювало цілий гірський хребет.
І взагалі опорні пункти між собою всі звязані як мінімум дорогами або стежками. Наближаєтся той день, коли Ми нирнемо на лінію Арпада біля Солі та Жорнави, а винирнемо за Ясінями на Говерлі, спростовуючи твердження, лінія Арпада- не проміжкова лінія оборони, а непреривна система оборони із глибоким ешелонуванням.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 23 апр 2014, 11:15 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Пояснення. На схемі участок протитанкового загородження у руслі річки Вича Воловецького укріпрайону.
Чотири ромбики- це бетоновані подушки, на кожній із яких знаходиться по 4 протитанкові тетраедри.
Пряма стрілка- центральна течия річки.
Криві стрілки- водовороти позаді протитанкових загороджень.
Чорні кружечки- зони гідродинамічного спокою, де випадає пісок на дно .

Тече через Воловецький укріп район в ущелині річка Вича. Люди нею милуються, вода чиста як сльоза русалки, мяка, гірська, журчить заспокоюючи нервову систему любої людини. Звичайно річки в горах прозорі та спокійні, але все за хвилини міняється, коли проходять великі грози, зливи, сезонні дощі восени або ж танення снігів в горах і на полонинах навесні. Рівень води може підійматься до 2-х метрів. Це сьогодні.
В книзі маршала Гречка є цитата Брежнєва, що восени 1944-го гірські річки в данному районі піднімались на 3-5 метрів. Такому твердженню я не повірив і в процессі своїх походів почав між словом опитувати літніх жителів данної місцевості, на скільки ж достовірний підйом води в руслах рік до 5-ти метрів у післявоєнний період? На мій превеликий подив вони стверджують, що саме так і було. Я особисто у такий підйом води не вірю, тому що тоді по горизонту в зоні затоплення попадає багато об’єктів. Але факт є факт.
Якщо постояти біля такої ревучо-киплячої каламутної річки, то вібрація відчувається навіть ногами і кістками всього тіла. Тепер на все це знову ж таки поглянемо очима будівельного проектанта-технолога, в якого знову ж таки важливе завдання- знайти на місцевості пісок, щоб не везти його із рівнинних кар’єрів. Із добуванням каміння все більш-менш ясно, а от звідки взяти тут пісок?
В бурлячій гірській річці в одному кубічному метрі води розчиняється до 10 кілограм піску. Звідки таке твердження. В любому місті з населенням більшим за сто тисяч є каналізаційно- очистні споруди. Так от, перша фаза очистки бурлячих стоків на цих спорудах називається пісколовка. Це ціла теорія, написана академіками і щоб не займатись словоблудієм все зводиться до того, щоб бурлячу воду відвести у зону спокою, де пісок і випадає на дно. Тепер я цю каналізаційну теорію приплітаю до оборонної лінії Арпада, точніше до протитанкових надолбів або «зубів дракону».
Протитанкові надовби в руслах рік в укріп районах, по крайній мірі в яких я був, розміщені так, що прохід є лише посередині річки. Поки що беру конкретний приклад- протитанкові надовби в річці Вича. При піднятті русла ріки посередині вода протікає вільно і турбулентно, а в зоні за надовбами по обидва боки зони гідростатичного спокою. Тут і випадає пісок на дно. При спаді води до норми пісок лопатами вигрібають на берег, використовуючи в будівництві, а при наступному піднятті води в руслі все повторюється. Пікантності тутешньої ситуації додає те, що тут в загальну бетонну подушку вмуровано по 4 тетраєдра. Ця бетонна подушка крім основної функції- розподілу сили удару при тарані танком розділяти її на 4 виконує також допоміжну- приторможує турбулентний потік води, щоб за тетраедрами потік тормозився.
Звичайно протитанковий надолб- це протитанковий надолб в першу чергу, а використання його як бункеру для піску або піскового карєру- допоміжна функція в процессі побудови оборонних споруд. Можна ходити по руслу ріки і по крихтах збирати пісок, але в загальному це лише крихти, десь повинен бути і стаціонарний пісковий кар’єр, а його можна зробити і так, як я описав.
Думаю, тепер слушний момент прикластися до солдатської фляги, а Степан Степаничу до свого соку.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 23 апр 2014, 20:33 
Полковник
Полковник

stepan писал(а):
В бурлячій гірській річці в одному кубічному метрі води розчиняється до 10 кілограм піску. Звідки таке твердження.

Теорія Ваша цікава, але одного моменту Ви не врахували ;) . А саме - розміру фракції піщинок,ПРИ ЯКОМУ ВІН МОЖЕ БУТИ РОЗЧИНЕНИМ У ВОДІ.
Так, дійсно. Після дощів або танення снігів вода в річках каламутна. Але ця каламуть - це МІКРОСКОПІЧНІ фракції не стільки піску, скільки глини, або інщого грунту з берегів річок.
*****ТАКА ФРАКЦІЯ у якості піску ДЛЯ БЕТОННОГО РОЗЧИНУ НЕ ПІДХОДИТЬ!!!****
Вона, осідаючи на дно, а потім висихаючи, перетворюєьться на дещо дуже тверде - як будівельна глина, яка згодом, при висиханні, тріскається. Думаю, такі приклади Ви багато разів бачили по берегах річок після повенів.
Отже! Теорія ОСІДАННЯ твердої фракції з води - НЕ КАТИТЬ!

Але! Можлива альтернатива ;) . Так, дійсно, варто шукати джерела піску на дні річки.
Тут варто задуматись над тим, щоб знайти місце лише з піском без каміння. Або з мінімальною кількістю каміння. Адже для бетонного розчину потрібно : 1 частина цементу, 3 частини піску і від 3 до 5 частин щебню. Річкове каміння не бажане в зв"язку з його незначною твердістю. Але не знаю, чи мали змогу угорці підвозити для будівництва своїх довготермінових споруд гранітний/базальтовий щебінь з-під Ужгорода.
Думаю, що брали на місці з тих же річок. До речі, це можно легко з"ясувати на місцевості на сколах підірваних об"єктів.

СообщениеДобавлено: 25 апр 2014, 9:31 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Дозвольте привести Вам уривок із книги маршала Гречко «Через Карпати».

351-я стрелковая дивизия основными силами наступала на Ганковицу и частью сил на железнодорожную станцию Оса. На пути продвижения дивизии стоял сильно укрепленный населенный пункт Красна Долина. Части дивизии обошли Красна Долина с севера и юга и в течение пяти часов атаковали противника, который яростно сопротивлялся, то и дело переходя в контратаки. Успеху боя способствовали храбрость и находчивость артиллериста старшего лейтенанта В. И. Богданчикова. Во время одной из контратак гитлеровцев наши бойцы залегли под сильным огнем противника. В этот момент Богданчиков заметил впереди атакующей цепи фашистских солдат немецкого офицера и метким выстрелом сразил его. Воспользовавшись замешательством гитлеровцев, Богданчиков поднялся во весь рост и с возгласом «Вперед!» увлек в атаку пехотинцев. Гитлеровцы обратились в бегство. Населенный пункт Красна Долина был освобожден. В этом бою противник понес большие потери в живой силе. Наши части захватили обоз из 200 подвод, 60 автомашин, много военной техники, крупные склады с военным имуществом.

За долами, за горами за захмарними хребтами та полонинами вирішив один арпадіст по гірському хребтові пройти від гори Бодзьова до Оси та Сасівки, тобто маршрутом, яким згідно опису вела напад 351-ша дивізія. Взяв він топографічну карту, компас, визначив азимут і пошуршав. За пару кілометрів від Бодзьової допустився маленької неточності. Тут основний гірський хребет відходить по місцевості десь на 6-10 градусів вліво. Через три кілометри відхилення від запланованого маршруту вправо становило уже до декілька сотметрів. При уточненні виявилось, що Наш арпадіст знаходиться під місцем, яке називають урочище Красна Долина. Тут знаходиться лише єгерська вишка. Населеного пункту Красна Долина ніколи не існувало. Це просто частина глухомані.
Що я думаю по данному питанню? Маршал Гречко- геніальний полководець. Поза сумнівом. Його книга «Через Карпати» являється Біблією любого Арпадіста. Але я би хотів від душі подякувати за цю чудову книгу офіцерам, яких іменують «штабні негри». Це освідчені, толкові, розумні мозкові нейрони армійських штабів, які по тим чи іним причинам не вибились у веєнначальники, а лише для них підготовлювали накази, прикази, циркуляри тощо і давали на підпис. Читаючи книгу, всі згадують Гречко, а я згадую завжди цих роботяг, які брали на себе 90% роботи командирів. Ну а неточності, вони у всіх бувають, більше в тих, хто працює на практиці, менше в тих, хто аналізірує навколишній світ за дисплеєм комп’ютера.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 28 апр 2014, 8:40 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Приводжу схему загальної оперативної обстановки осені 1944-го року. На ній чітко видно відступ із "Трансильванського апендиксу" по необхідності вирівняти фронт. В цей відступ також входив відступ із Керешмезе, Богдану та згодом і Рахова на Угорську рівнину.

Пані "Олена", я Вам щиро вдячний за фотографії. По танку "Туран" також, дуже цікаво. Якщо подивимось на приведену зверху схему, то побачимо населений пункт Торда. Тут радянські танкісти і хотіли "підсікти" всю оборонну систему лінії Арпада, і тут відбулась грандіозна танкова битва, де угорці зконцентрували все своє що бронею пахне і при допомозі німців стабілізували фронт на деякий час, поки із Трансильванії та Закарпаття відступали військові частини. Так що будь ласка виставте по угорському танку "Туран" інформацію, яку маєте, тому що про радянську та німецьку бронетехніку інформації море, а про угорську не дуже густо. Дякую.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 06 май 2014, 7:41 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Стрілкою на фотографії зображено місце розташування укріп району перед селом Підполоззя.
Чорною лінією- контури гірських хребтів Мала та Велика гранки.
Незнаю чого, але цю укріп зону в літературі називають Нижньо Вереснецьким. Це і мене попутало, так як до села Підполоззя тут всього 200 метрів, а до Нижніх Воріт ( стара назва населеного пункту Нижні Верецьки ) майже 5 км. Щоб якось впорядкувати алгоритм наших дослідів і не збивати тих дослідників, які наважаться іти нашими слідами, цей укріп район надалі буду називати Підполоззянським. Згідно моїх поглядів подання інформації повинно бути чітке, ясне і не бути завуальоване академічним словобіссям.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 08 май 2014, 8:31 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

"КОВРИК".
"Коврик" являв собою улюблений прикол угорських гірських стрільців. Сокирами порівняно швидко в молодій парослі дерев зрубувались стебла на висоті 10 сантиметрів від землі і заострювались. Фінальний аккорд- все це засипалось листям. Загородження не Бог знає яке, але заробити травму стопи, або ноги пробити можна. Якщо молодої парослі не було, рубались кусочки по 40 см та вбивались в землю. Про результати та еффективність цього загородження інформації в літературі майже немає.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 08 май 2014, 9:22 
Подполковник
Подполковник

stepan писал(а):
"Коврик" являв собою улюблений прикол угорських гірських стрільців. Сокирами порівняно швидко в молодій парослі дерев зрубувались стебла на висоті 10 сантиметрів від землі і заострювались. Фінальний аккорд- все це засипалось листям. Загородження не Бог знає яке, але заробити травму стопи, або ноги пробити можна. Якщо молодої парослі не було, рубались кусочки по 40 см та вбивались в землю. Про результати та еффективність цього загородження інформації в літературі майже немає.

Шановний п. "stepan", ефективність від такого "коврику" може бути, якщо не має бронетехніки. Цей "коврик" звичайно може затримати піхоту-тут вона мусить призупинитись. Якщо місцевість пристріляна кулеметним вогнем то ефект буде наявним і подолати рубіж дуже не просто.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 11 май 2014, 13:52 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Вибачайте, шановні, але ми знов із своїми теоріями. І знову пошуки нас привели до вивчення мат частини Т-34. Точніше системи всасу повітря у двигун. В укріпрайоні Воловець є декілька підозрілих, як на наш плебейський погляд ям в руслі річки Вича. Глибиною до 2-х метрів. І у нас виникла ідея, що це так би мовити, "акватанкоуловітелі". Ці місця знаходяться в зонах обстрілу із оборонних ліній. Тут танк просто глохне, точніше захльобується водою, фактично сам стає 25-тонним протитанковим загородженням. Порівняно просте інженерне протитанкове рішення. На наш погляд, танки потрібно виводити із ладу, а не "зупиняти".
Ну зупинили, підбили. В тилових майстернях танк залатали, відшкрябали залишки попереднього екіпажу, здали наступному- і знову в бій.
А тут в руслі ріки бронемашина глохне і витягнути її неможливо під перехресним кінжальним вогнем. Танк виведений із ладу на порівняно довгий строк. А танки на цьому напрямку примінялись практично поштучно.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 12 май 2014, 20:27 
Подполковник
Подполковник

stepan писал(а):
Вибачайте, шановні, але ми знов із своїми теоріями. В укріпрайоні Воловець є декілька підозрілих, як на наш плебейський погляд ям в руслі річки Вича. Глибиною до 2-х метрів. І у нас виникла ідея, що це так би мовити, "акватанкоуловітелі". Ці місця знаходяться в зонах обстрілу із оборонних ліній. Тут танк просто глохне, точніше захльобується водою, фактично сам стає 25-тонним протитанковим загородженням. Порівняно просте інженерне протитанкове рішення.

Шановний п."stepan", теорія цікава і кожна думка заслуговує на увагу. Приємно, що Ви мислите і висловлюєте різні гіпотези-так народжується істина. Часом логічно мислити, важлівіше чим багато знати.
Але такі ями з часом мали би замулюватись і закидуватись камінням. Річки при великій воді тягнуть по дну каміння і з проміжком часу (70 років) їх вже мало би давно засипати.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 13 май 2014, 7:29 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Так, п."Олено", я із Вами цілком згоден, але факт є факт, і як один із прикладів приводжу фотографію із водяною ямою в руслі, яка вже мінімум за останні 15 років відколи тут ходжу, не замулюється. Може, при "великій" воді просто все із ями вимивається? На фотографії видно, що залізничники навіть цілі бетонні шпальні блоки поставили попід залізничну насип із ціллю недопуску розмивання залізниці. До речі, після цієї водяної ями русло річки утикане рейками, вбитими у русло в шаховому порядку. От така протитанкова комбінація. А із обох боків ущелини- окопи повного профілю із вогневими точками.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 14 май 2014, 7:53 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Дозвольте процитувати один абзац із книги маршала Гречко «Через Карпати».
К 1 октября 1944 г. в полосе 4-го Украинского фронта действовали восемь немецких дивизий (1-я танковая, 96, 168, 254-я пехотные, 100, 97 и 101-я легкопехотные и части 357-й пехотной дивизии), шесть пехотных дивизий (6, 7, 10, 13, 16, 24-я) и две горнострелковые бригады (1-я и 2-я) венгров, а также до пятнадцати отдельных батальонов и части усиления[78 - Архив МО СССР, ф. 244, оп. 3000, д. 8451 лл. 16, 17.].
Виділимо- К 1 октября 1944 г. в полосе 4-го Украинского фронта действовали… шесть пехотных дивизий (6, 7, 10, 13, 16, 24-я) и две горнострелковые бригады (1-я и 2-я) венгров….
Двома місяцями раніше при боях в Галичині був прорваний фронт на участку 7-ї угорської дивізії. Дивізія розпочала панічну втечу-відступ в сторону Карпат. 7-му угорську дивізію показово наказали- на початку вересня її розформували без права її повторного створення.
Отож 1-го жовтня на лінії Арпада її просто не могло бути…

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 14 май 2014, 15:00 
Подполковник
Подполковник

stepan писал(а):
Двома місяцями раніше при боях в Галичині був прорваний фронт на участку 7-ї угорської дивізії. Дивізія розпочала панічну втечу-відступ в сторону Карпат. 7-му угорську дивізію показово наказали- на початку вересня її розформували без права її повторного створення.
Отож 1-го жовтня на лінії Арпада її просто не могло бути…

Я в цих військових угрупованнях не дуже розбираюсь, але ж на фотографії було написано 27 дивізія(а не 7-ма), вона входила у 8-му німецьку армію. Тут в цій ссилці вказано склад груп армій "Южная Україна" на 13 жовтня 1944р.

ИзображениеИзображение

Цитата:
В мае 1944 г. 1-я армия (2-я бронетанковая, 7-я, 16-я, 20-я, 24-я и 25-я смешанные и 27-я легкая дивизии, 1-я и 2-я горнострелковые бригады) направлена в украинское Прикарпатье. Ей был также передан 7-й корпус «Мертвой армии», который уже вел боевые действия на этом направлении.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 15 май 2014, 10:54 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

На данній схемі я попробував відобразити тактичний хід бою на гірському хребтові Боржава участку оборонної лінії Арпада між горами Темнатик та Плай.
Перед сідловиною хребта тут є залишки стрілецьких окопів які зіг-загом розходяться на обидві гори. На самому хребтові із виносом по висоті розташовано дві кулеметні точки.
А зараз на мій погляд саме цікаве- загородження із колючого дроту за хребтом, поза зоною спостереження нападаючих радянських військ. Вони із-за хребта його просто не бачать.
Я думаю, бій тут повинен був проходити наступним задумом- радянські війська штурмують окопи, угорці імітують відхід і розходяться із окопу на обидві сторони на гірські вершини. Цей відхід я намагався накарлякати зеленими стрілками. Радянські війська це сприйняти повинні були як відступ і йдучи вперед через хребет, попадали за нього, намагаючи оточити вершини. І тут натикався за хребтом на колючий дріт, який виставлений не прямо, а зіг-загами. В цей час просипались дві кулеметні точки- їх напрям вогню зображено червоними стрілочками. Сховатись тут в пастці із колючого дроту немає де.
Підкреслюю- свої війська не бачать тих, які попали в пастку і розстрілюються, так як візуального контакту нема із-за гірського хребта. Хмари тут досить часто закривають гори, але це не біда. Пастку із колючого дроту можна кулеметами пристріляти заздалегідь, визначивши приблизне положення напрямку ствола, а потім в разі необхідності вести вогонь в туман. Щоб придати пікантності, на колючий дріт вивішуються пусті бляшанки із тушонки, що позволяє вести вогонь на звук.
В подальшому при допомозі цих же кулеметів, які виконують вже роль флакіруючих вогневих точок, зачищаються окопи, так як вони знизу і на виду, їх займають гонведи і все починається спочатку. Цей тактичний прийом можна використати до трьох-чотирьох разів, поки штурмуючі цей тактичний прийом не розкусять.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 16 май 2014, 9:08 
Старшина
Старшина

ИзображениеИзображение

Ми особисто до сих пір в левовій частині своїх дослідів користувались поглядом так би мовити із місцевості та точки зору оборони. Правду кажучи це однобокий погляд. Адже факт- оборонна лінія Арпада була майстерно прорвана по тим чи другим причинам. І ці військові операції по прориву базувались на якому небудь досвіді, який Радянська Армія отрима в попередніх операціях. Безпосередньо в зоні наших польових пошуків оборону Арпада прорвала 18-та армія. Поки що поверхносно можу сказати, що ця армія в процессі свого формування знала, що таке укрІп райони, так як в її склад входили 10-й та 12-й укріпрайони. Також вона знала, що таке гори, тому що в її склад входили гірськострілецькі дивізії. Також вона знала і мала досві бойових дій у відриві від своїх військ, так як деякий час була десантною армією. Звісно дивізії, корпуса перетасовувала війна, але штаб армії мав досвід, і підкреслюю, неабиякий(!). Нас цікавить гірський та десантний досвід 18-ї армії.
Все це я планую опрацювати і виставити в цьому форумі звичайно ж із описом в нашій Карпатській місцевості, приплітаючи які небудь свої варіанти. Тому в мене буде маленьке прохання. Щоб ми місяцями не шукали матеріали, якщо в когось є нормальні лінки на 18-ту армію із детальнійшим описом, надайте будь ласка. А також що таке 10-й та 12-й укріп райони. Наперед ми Вам вдячні.

Профиль Отправить email  

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 140 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа