Украинский историко-фортификационный форум

relicfinder.info
Текущее время: 18 фев 2019, 22:36

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 44 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Право и фортификация в Украине
СообщениеДобавлено: 16 июн 2011, 21:49 
Лейтенант
Лейтенант

Цитадель, Патриот и собственно в их лице весь клуб "Поиск" принимают в съезде самое непосредственное участие.

Профиль Отправить email  

Заголовок сообщения: Re: І Всеукраїнський з’їзд пошукових організацій України
СообщениеДобавлено: 17 июн 2011, 15:16 
Полковник
Полковник

Цитата:
Запрошуємо взяти участь у І Всеукраїнському з’їзді пошукових організацій України, який відбудеться у суботу, 18 червня, в Києві. Початок о 12.00.
На з’їзді будуть представлені пошукові організації України, які працюють виключно в межах чинного законодавства. Очікується присутність більш як 130 представників працюючих організацій з 22 областей України, які у червні 2011 року створили Всеукраїнське громадське об'єднання «Союз «Народна пам’ять»...

Поразительная оперативность - в июне зарегистрированы, в июне Всеукраинский съезд... Правда ни в новостях, ни в Инете, ни в соответствующих реестрах, ни на форумах поисковиков нет об этом упоминаний - полная тишина.
Кстати, интересно кто и как на входе в конференц-зал будет определять работает тот или иной ПО в рамках законодательства или нет?

Не стоит иметь дело с людьми, у которых слишком гибкая совесть.

СообщениеДобавлено: 17 июн 2011, 21:47 
Капитан
Капитан

http://www.istpravda.com.ua/short/2011/06/17/42992/
Андрей, это зборы "избранных пЭрсонъ", которые вкоре станут вассалами очень известного тандэма "хозяев".
Имена "хозяев"?
А имя "хозяев"... достаточно известны, чтобы их каждый раз повторять.
Пройдёт какое-то время и вассалы... ПРОЗРЕЮТ.
Так уже было и не раз... когда-то среди прозревших был и я.

СообщениеДобавлено: 19 июн 2011, 12:15 
Полковник
Полковник

Проблема чорної археології на Львівщині вже перейшла ті межі, коли її можна було ліквідувати в зародку:

http://upi.org.ua/news/chorna_arkheolog ... 6-19-14611

Торік чорні копачі виставили архів УПА в Інтернеті за півмільйона гривень. На превелике щастя, МВС спрацювало добре, віднайшли тих людей і з ними вже ведеться оперативна робота.

СообщениеДобавлено: 20 июн 2011, 0:01 
Младший лейтенант
Младший лейтенант

Прошли сутки после мероприятия.... И тишина...
Присутствовавшие, поделитесь впечатлениями, результатами.

СообщениеДобавлено: 20 июн 2011, 7:18 
Младший лейтенант
Младший лейтенант

ротмистр писал(а):
Прошли сутки после мероприятия.... И тишина...

А меня отсутствие информации не удивляет.
Это стало традицией на данном форуме.
Сказать "А" и не сказать "Б"..
Чесно говоря вначале я пытался отслеживать события.
Изучать анонсы, по мере возможности принимать участие в работах и мероприятиях,
знакомится с отчётами о прошедших событиях.
Однако мероприятия, проводимые без анонсирования, отсутствие (или неоперативные) отчёты
о прошедщих мероприятиях, заставляют сделать определённые выводы.
Так, что никакого "удивления".. ;)

СообщениеДобавлено: 20 июн 2011, 11:19 
Лейтенант
Лейтенант

Поймите правильно, зачем освещать события, если Кайнараном и Кравченко уже сделаны выводы? Смотрите посты выше. Модератора и админа прошу ничего не удалять, так как в очередной раз потеряется контекст и многочисленные читатели форума не поймут почему Цитадель принимала участие в съезде, но с какой-то беды его не осветила.
Отчет по съезду есть, разбор полетов продолжается до Четверга. Сюжет показывающий связку событий вот- http://video.bigmir.net/tv/show/62/226406/

В инете всего предостаточно. Отчитываться и получать звания и эпитеты нет никакого желания ни у меня ни у моих коллег. Разве, что кто-то себя пересилит и попробует это сделать. 30-ть миллионов человек в Украине посмотрели сюжеты в новостях с нашим участием, 30 миллионов человек узнали о дотах в Юровке и Вите Почтовой, 30 млн. услышали о Патриоте, Цитадели и предстоящем съезде. Все увидели, что семдесят лет это не срок для ПОСЛЕДНЕГО солдата, все услышали о проблеме мародерства в Украине. А по "хозяевам" и основным организаторам и идейным вдохновителям этого процесса сдвига с мертвой точки скажу просто зайдите на сайт "ПОИСК ДНЕПР" и посмотрите. После этого попробуйте повторить этот бред который вы нанесли выше. Если есть совесть, то по крайней мере озвучить можно извинения. Жилкин Ярослав сделал в поиске то, что сравнительно в фортификации сделал для нас всех Славик Одинцов. создал Единое Поле. Кто кому чего и под какие знамена вставать или не вставать на этом поле, это уже дело десятое. Все свой выбор сделают самостоятельно, никто никого никуда не тянет и не принуждает. Объехать ВСЮ Украину поговорить с несколькими сотнями людей, убедить их в необходимости объединиться - это великий труд и большой шаг вперед.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 20 июн 2011, 12:24 
Полковник
Полковник

Не совсем понял выпад Пауля в мой адрес. Интересно, где и какой вывод я уже сделал?
Я указал на информационную тишину и задал вопрос, ни кого ни в чем не обвиняя и не делая выводов. Советую внимательно читать и думать, прежде чем кого-то обвинять.
В чем причина такой неадекватной и болезненной реакции?

Зашел на сайт Историко-поисковой организации "Поиск-Днепр" - на данный момент не нашел на нем ни слова о данном съезде, его целях, задачах и результатах. О самой же деятельности данной организации я знаю уже давно и даю ей самую высокую оценку.

И соглашусь с мнением Вадима.

СообщениеДобавлено: 20 июн 2011, 13:58 
Младший лейтенант
Младший лейтенант

Ребята!
Своим сообщением я хотел сказать именно то, что сказал.
Никаких намёков .

К сожалению, на мой взгляд ситуация именно такова, как я её описал.
Это взгляд человека, который не примыкает к той или иной группировке и просто увлечён фортификацией.
Мне кажется, что к такому же выводу рано или позно приходят (или прийдут) многие пользователи данного ресурса.

Так сложилось, что ребят из "Цитадели" знаю лучше, чем из "КИУРа".
И откровенно говоря, мне "до лампочки" ваши личные конфликты.

Попробуйте отвлечься от сложившихся стереотипов и услышать мнение Обычного, Одного из многих..

Я сказал о недостатках подачи информации.
Вот и всё.
Будет моё мнение услышано- отлично.
Останется всё как есть - тоже ничего смертельного.
Решать Вам. Вариться в своём узком (несильноузком, но ограниченном) кругу соратников или сделать свою деятельность достоянием широкой аудитории.

Честь имею.

СообщениеДобавлено: 20 июн 2011, 14:22 
Лейтенант
Лейтенант

Вопрос о подаче информации был принят и его сейчас отработаем. Максимально возможный объем информации будет предоставлен на рассмотрение фортификационной общественности.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 20 июн 2011, 19:38 
Подполковник
Подполковник

Вот здесь есть новость по теме
http://glavred.info/archive/2011/06/20/172533-13.html

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 20 июн 2011, 21:53 
Капитан
Капитан

Зная очень хорошо долгие годы человека с этого фото... никогда бы не подумал, что его зовут - :lol:
ЯРОСЛАВ ЖИЛКИН!!! :shock: :shock:

Изображение

И ЕЩЁ...
ЦИТАТА:...Старейший поисковик Украины, ветеран войны Герард Алексеевич Кузнецов, выступая на съезде, отметил...

Берём в руки фолиант украинского фонда поиск "Память"
"КНИГА ПАМЯТИ УКРАИНЫ" "СЕРДЦЕ, ОТДАННОЕ ЛЮДЯМ"
(о подвиге поисковиков-исследователей Украины по увековечиванию памяти защитников Отечества).
Брошура издана в 2001 году - 10 лет назад... здесь 100 листов вместе с политуркой.
Здоренко - знаю, Зазимко - знаю, Пашу Шмуневского - знаю, Ясева - знаю, Цакун - знаю, Героева... Диткевич... Карабазу... Фартушного... всех знал.
Извиняюсь, но о СТРЕЙШЕМ ПОИСКОВИКЕ КУЗНЕЦОВЕ - слышу в первый раз.
Книга издавалась 10 лет назад и в неё вошло очень много людей, которые к поисковой работе никакого отношения не имели.
Свою "книгу" неусыпно и пристально редактировали Ясев и Крысюк - чужих имён они не брали...
Действительно, здесь были перечислены... хоть какие-то, но "старейшие"
Так вот, пересмотрел я ещё раз все 100 страниц, внимательно, но имени... СТАРЕЙШЕГО ПОИСКОВИКА Кузнецова, там по-просту - НЕТ!
Вопрос: кто нацепил этому человеку это "старейшенство"?

СообщениеДобавлено: 21 июн 2011, 1:06 
Лейтенант
Лейтенант

А. Кравченко писал(а):
Зная очень хорошо долгие годы человека с этого фото...

То Главред чудит :)
А правильная ссылка со всеми регалиями-подписями вот

http://l2.just-world.com/ru/articles/74754.html

И по событию. Собрались, объединились. Прекрасно. Лишь бы во благо.

СообщениеДобавлено: 21 июн 2011, 10:10 
Лейтенант
Лейтенант

Расширенный отчет сделаю, но на это нужно время. Судя по тому, что нашлись и фото и ссылки тема всех заинтересовала и заставила поискать отклики в мировой сети по этому поводу, а не ждать их в этой ветке как у моря погоды.
Предполагаю, что все кому интересно ознакомились и сделали выводы. Для полного раскрытия темы, я хотел бы выложить несколько докладов которые были сделаны на съезде, выложить принятый манифест, основные цели и задачи. Это даст всем возможность получить информацию не с точки зрения журналиста, который в своем большинстве мало знаком с темой, и конечно же не знаком ни Дорофеевым ни с Жилкиным ни с Кузнецовым и естественно может их путать и тем самым давать повод негодованию и как главное- отвлекать кипящий разум фортечника и поисковика от СУТИ. Попробуем прочитать и разобраться и принять решение. В конце всего я выложу анкету, которую каждый желающий ОБЪЕДИНИТЬ усилия,..... в деле охраны культурного наследия Родины, в поиске на поле, в систематизации данных и создании единой информационной системы, в законотворчестве наконец,ЗАПОЛНИТ и отошлет по указанному адресу. Кто посчитает все не стоящим своего внимания, оставит комментарий и на этом поставим точку.

Пока даю ссылки и прошу времени на подготовку.

http://from-ua.com/news/3cf5fb56d955c.html
http://versii.com/news/234075/
http://24.ua/news/show/id/91189.htm
http://www.russkiymir.ru/russkiymir/ru/ ... 19751.html

Ну и..... http://www.reibert.info/forum/showthrea ... 8%EA%EE%E2

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 21 июн 2011, 11:16 
Лейтенант
Лейтенант

Меморандум
І Всеукраїнського з’їзду пошукових організацій України
Ми, члени офіційних пошукових організацій України, зібралися на цей з’їзд для того, аби визначити першочергові завдання та окреслити проблеми, які стоять сьогодні перед пошуковим рухом, визначити шляхи та засоби їх вирішення.
Ми заявляємо, що наші пошукові об‘єднання працюють виключно в рамках чинного законодавства України, з дотриманням норм, визначених існуючими нормативними документами, і це – наша принципова позиція. Законодавство може бути недосконалим, але перш ніж ініціювати зміни до нього, слід навчитися виконувати ті закони, які діють сьогодні.
Наша діяльність не має комерційного або політичного спрямування. Ми не рекламуємо жодних політичних сил та не працюємо на користь будь-чиїх бізнесових інтересів.
Ми заявляємо, що головне завдання нашого руху – це пошук непохованих останків та необлікованих могил солдатів Першої та Другої світових воєн, учасників національно-визвольної боротьби та жертв політичних репресій.. Сотні тисяч непохованих героїв очікують свого повернення з невідомості. І це тим більш важливо, тому що сьогодні сучасні пошукові методики дозволяють у багатьох випадках ідентифікувати останки, повернути імена загиблих їхнім нащадкам.
Пошук і поховання останків загиблих – перш за все наше моральне зобов‘язання перед тими, хто ціною свого життя відстояв свободу нашої Вітчизни та врятував Європу від фашизму. Неможливо закривати очі на той факт, що досі трактори вигортають непоховані і забуті кістки тих, хто загинув за цю землю в минулій війні, і чиї родичі не можуть вклонитися рідній могилі. Неприпустима ситуація, коли особи, які надали собі статус «воєнних археологів» безборонно порпаються в останках у пошуках «раритетів», викидаючи порубані лопатою кістки, як непотрібний мотлох. Обурливо усвідомлювати, що дехто з них цинічно заробляє на перепродажі оплачених кров’ю нагород і особистих речей воїнів. Ми переконані, що подібне руйнування моральних засад неминуче вдарить по нашому народу в майбутньому. Переступивши через одне моральне «табу», не важко відкинути і всі інші, скотившись у прірву тотальної дикості.
Ми закликаємо державні органи до плідної співпраці. На сьогоднішній день, на нашу думку, ступінь участі держави у справі поховання останків загиблих воїнів явно недостатній. Цією суто державною справою здебільшого займаються ентузіасти за покликом душі або, в гіршому випадку – особи, які переслідують при цьому свої корисливі інтереси та цинічно використовують останки героїв у якості своєрідного «реквізиту» для власних PR-акцій.
Ми заявляємо, що пошуковий рух у жодному разі не можна розглядати лише як «похоронну команду». Працюючи на місцях боїв, пошуковець повинен не просто «викопувати останки», а досліджувати місце своєї роботи археологічними методами, документуючи всі факти і хід розкопок за принципами, прийнятими в археології. Ми надаємо величезне значення якості пошукової звітності. Вона дає змогу дослідникам, які в майбутньому будуть вивчати тему війни та її окремі епізоди, користуватися всією повнотою задокументованих фактів і бути впевненими в їхній об’єктивності.
Пошукова робота має охопити також створення загальнонаціональних реєстрів військових поховань на території України (з перевіркою та доповненням даних щодо похованих в них військовослужбовців і включенням даних медальйонів, знайдених пошуковцями) та забезпечення відкритого доступу до цих даних для нащадків загиблих солдат. Окрім того, потрібно продовжити роботу з узагальнення всіх джерел, у яких містяться дані про людей, призваних до армії з території України – загиблих, зниклих безвісти, тих, хто помер у полоні. ЇЇ потрібно довести до логічного завершення. Україна потребує такої ж загальнодоступної бази даних, яку вже має Російська Федерація, адже відповідальність за невиконання гасла «Ніхто не забутий…» не можна перекладати лише на державну владу – це відповідальність кожного з нас.
Тому ми наполягаємо на тому, що пошуковий рух не можна політизувати. Наше завдання – безстороннє дослідження та повна фіксація фактів, безвідносно до того, що вони означають в даному конкретному випадку. Їхню інтерпретацію залишаємо історикам та іншим дослідникам.
Офіційний пошуковий рух має величезний виховний потенціал, який на сьогодні недостатньо використовується. Зараз фактично відсутні дієві важелі формування позитивного світогляду підростаючого покоління, його морального та фізичного розвитку. В той же час контрольоване залучення молоді до офіційного пошукового руху дає можливість не лише зайняти вільний час молодих людей, відірвавши їх від «спокус бездоглядного життя», а й прищепити їм патріотичний світогляд, спонукати до поглибленого вивчення історії, загартувати духовно та фізично.
Як один з методів використання виховного потенціалу пошукового руху, ми пропонуємо не лише запровадження літніх пошукових таборів для допризовної молоді, а й спільне проведення пошукових експедицій з курсантами військових навчальних закладів та військовослужбовцями строкової служби (в рамках польових навчань), для яких участь в такому заході була б дуже дієвою формою заохочення і, водночас, патріотичного виховання та практичного вивчення військової тактики періоду Першої та Другої світових воєн.
Кількість людей, що займаються пошуком на місцях боїв минулих війн, дуже значна і постійно зростає внаслідок рекламування цієї діяльності засобами масової інформації та мережею Інтернет. Серед цього загалу можна виділити дві групи: ті, хто веде пошукову діяльність на власний розсуд, ігноруючи вимоги законодавства або користуючись його недосконалістю, і ті, хто працює в законодавчому полі. Чим більш заплутаним і недосконалим є законодавство у цій сфері, тим більше пошуковців відходить у «тінь».
Незаконний пошук, перш за все, завдає непоправної шкоди іміджу України в очах міжнародної спільноти, як держави, яка немає змоги виконувати міжнародні зобов’язання та міжнародні конвенції щодо створення та охорони військових поховань іноземців, загиблих на її території, розшуку останків вояків різних країн. Також він суттєво загрожує об’єктам історико-культурної спадщини, нищить пам’ять полеглих та несе в собі конкретну небезпеку, оскільки вводить до незаконного обороту серед громадян воєнні артефакти, в тому числі вибухонебезпечні предмети, зброю, або її елементи.
Ми переконані, що вирішити цю проблему лише репресивними методами неможливо. То ж проблеми пошукового руху неможливо ігнорувати, необхідно максимально ввести його в правове поле шляхом інформування та проведення правового лікнепа серед представників державної влади, місцевого самоврядування, та його учасників.
Ми заявляємо, що пошуковий рух в Україні досяг того ступеню розвитку, коли його якісні зміни, в тому числі й на законодавчому рівні, стали життєво необхідними. Ми готові брати найактивнішу участь у запровадженні цих змін і відкриті до співпраці з державними та громадськими організаціями, які поділяють наші принципи роботи і програмні засади. Ми впевнені, що нова якість пошукового руху має поєднувати практичну діяльність ентузіастів та послідовну і зрозумілу державну політику – заради втілення загальнолюдського прагнення жити у нормальній країні, яка має пам'ять, відповідальність та повагу до власної історії.

Учасники І Всеукраїнського з’їзду
Пошукових організацій України.
18 червня 2011 року.
м. Київ

Основні принципи об‘єднання ВГО «Союз «Народна пам‘ять»

Пошук непохованих останків з подальшим перепохованням та ідентифікацією, дослідження місць боїв, як специфічний вид людської діяльності, ґрунтується на певних принципах, дотримання яких є обов’язковим та беззастережним правилом. Лише в цьому разі можна уникнути профанації та перетворити цю справу на самостійну соціально-наукову дисципліну. В короткому викладенні ці принципи є такими:
1. Законність. Будь-яка діяльність у пошуковій сфері повинна здійснюватися виключно з дотриманням усіх вимог та приписів діючого законодавства. Якщо окремі законодавчі положення недосконалі, необхідно в рамках законодавчої ініціативи домагатися їхньої зміни.
2. Аполітичність. Завданням пошукового руху є гідне поховання «забутих» солдатів, борців за незалежність, жертв політичних репресій з наданням військових, християнських та громадянських шан. Політичні спекуляції на пошуковій діяльності та церемоніях поховань останків, тенденційне трактування отриманих під час пошукових робот фактів – це злочин перед історією та людською пам’яттю.
3. Науковість. Будь-які польові чи архівні дослідження мають проводитися з дотриманням методів та прийомів, що дозволяють отримати і зафіксувати для подальшого використання максимум інформації про об’єкт дослідження. Будь-які отримані матеріали, знахідки та колекції повинні бути доступними широкому загалу.
4. Співпраця з державою. Спільнота пошуковців повинна брати активну участь у реалізації державних профільних програм та проектів, виступаючи активною соціальною силою, якщо при цьому від неї не вимагають дій, що суперечать принципам науковості, аполітичності та законності.
5. Військово-патріотичне виховання. Пошукові об‘єднання повинні максимально сприяти реалізації величезного патріотично-виховного та просвітницького потенціалу, що є суттю їхньої діяльності. Формування патріотичного світогляду, пробудження інтересу до історії та героїчного минулого свого народу у молоді та юнацтва – одне з найважливіших соціальних завдань пошукового руху.
6. Співдружність. Українські пошуковці повинні чітко розуміти, що неупереджене дослідження минулого не передбачає перенесення в сьогодення конфліктів та уподобань досліджуваного періоду. Ми повинні прагнути до дружніх та конструктивних відносин з будь-якими іноземними пошуковими організаціями, що визнають принципи, аналогічні викладеним. Співпраця у проведенні досліджень та пошукової роботи з якомога ширшим колом колег підвищує її ефективність та суспільну користь.

Эти документы, уже есть результат работы объеденившегося коллектива.
За программой и планом пойдут конкретные действия и конечно будет второй съезд на котором подведут итоги. Время бежит очень быстро. :D

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 21 июн 2011, 12:28 
Подполковник
Подполковник

Где бы посмотреть список участников (отрядов), учавствовавших в съезде? "Гуглить" не отсылать, не нашёл.

СообщениеДобавлено: 21 июн 2011, 13:33 
Полковник
Полковник

Цитата:
Меморандум
...
Наша діяльність не має комерційного або політичного спрямування. Ми не рекламуємо жодних політичних сил та не працюємо на користь будь-чиїх бізнесових інтересів.
...

При всем уважении к реальной поисковой работе, которую проводят многие поисковики, и полном согласии с декларируемыми на съезде целями, есть веские основания усомниться во всеобщей аполитичности.

СообщениеДобавлено: 21 июн 2011, 18:04 
Капитан
Капитан

ЦИТАТА:
"...Как отметил глава ВОО «Союз народная память» Ярослав Жилкин,
на протяжении 20 лет Независимости поисковые организации существовали сами по себе,
на одном энтузиазме, без помощи со стороны государства.
«Сегодня мы объединились для того, чтобы вывести эту деятельность на государственный уровень,
чтобы дело увековечивания памяти павших стало частью государственной политики,
а не только занятием энтузиастов.
Говоря о задачах Всеукраинской организации, Ярослав Жилкин, в частности, отметил:
«Необходимо вносить изменения в поисковое законодательство.
Нужно неотложно, на государственном уровне принимать меры против так называемых «черных археологов».
Хотя, если честно, никаких «черных археологов» у нас нет, а есть мародеры, которые грабят могилы, воруют у погибших их награды, документы, жетоны – последнее, что у них осталось.
Это недопустимо, и мы считаем, что за это должна быть введена уголовная ответственность.
Возможно, это удастся осуществить, когда будут вноситься изменения в Уголовный кодекс, инициированные Президентом».

Изображение
Изображение

"...Как отметил глава ВОО «Союз народная память» Ярослав Жилкин,
на протяжении 20 лет Независимости поисковые организации
существовали сами по себе,
на одном энтузиазме, без помощи со стороны государства."

ВНИМАТЕЛЬНО ПРОЧИТАЙТЕ пункт № 12!!!

Последний раз редактировалось А. Кравченко 22 июн 2011, 3:36, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеДобавлено: 22 июн 2011, 0:15 
Подполковник
Подполковник

Похожее объединение недавно создали в России, как реакцию на своеобразные отношения между поисковиками и государством в лице Минобоны и ДОСААФ:

Минобороны решило заработать на «святом» – памяти погибших воинов
Выставка «Мемориал-2011» открывается в обстановке скандала
21.06.11 12:50
Москва, Июнь 21 (Новый Регион, Александр Родионов) – В обстановке некрасивого скандала завтра откроется имиджевый проект Минобороны РФ – выставка «Мемориал-2011». Мероприятие, которое по уверению организаторов, должно «показать решающую роль народов СССР в победе над фашизмом», Минобороны превратило в очередной способ заработка. Как стало известно «Новому Региону», за участие в выставке с поисковых объединений требуют миллионы рублей. К примеру, поисковики из Башкирии за аренду места и монтаж стенда в «Манеже» выложили 3 млн. рублей. И все для того, чтобы показать итоги своей многолетней работы по поиску останков погибших советских солдат. Более того, теперь под угрозой оказалось существование самого поискового движения России. Как стало известно «Новому Региону», Минобороны хочет ликвидировать профессионалов-поисковиков, передав поиск захоронений и артефактов неподготовленному ДОСААФ.

Дорогая выставка

В преддверии 70-летия со дня вероломного нападения нацисткой Германии на СССР нешуточные страсти разгорелись вокруг поискового движения России. При этом внешне, казалось бы, все выглядит благопристойно – 22 июня в выставочном центре «Манеж» откроется Международная выставка «Мемориал-2011». Организаторами выступили Минобороны и Фонд содействия научным исследованиям проблем безопасности «Наука-ХХI». Среди «соисполнителей» числятся МИД, Минкульт, Минрегионразвития и Росвоенцентр. Цели и задачи выставки заявлены более чем благородные: показ решающей роли народов СССР в победе над фашизмом «с целью недопущения фальсификации истории и сохранения в памяти поколений подвига воинов, отдавших свою жизнь за мир», а также укрепление международного сотрудничества в сфере сохранности военно-мемориальных объектов и предотвращению актов вандализма. Однако в действительности задача у «Мемориала-2001» другая, самая что ни на есть «кулуарная». Выставка в «Манеже» должна показать президенту Дмитрию Медведеву работу Минобороны и лично Анатолия Сердюкова в сфере увековечения памяти погибших при защите Отечества, передает корреспондент «Нового Региона». Согласно действующему законодательству сердюковское ведомство является уполномоченным органом исполнительной власти по поиску военных захоронений и артефактов времен ВОВ. Вот только функцию эту выполняет своеобразно, утверждают формально подчиненные Минобороны поисковики.

Взять, например, ту же выставку «Мемориал-2011». Как рассказали «Новому Региону» в одном из поисковых отрядов Свердловской области, изначально в Минобороны обещали, что поисковые отряды смогут разместиться в «Манеже» бесплатно. Расходы предполагались лишь на переезд и доставку экспонатов. «Однако потом нас уведомили, что участие будет платным. Например, поисковики из Башкирии заплатили за аренду места в «Манеже», монтаж и установку своего стенда 3 млн. рублей. Для поисковых отрядов, которые состоят из энтузиастов и постоянно тратят собственные средства на экспедиции и раскопки – это гигантские деньги. Где их искать? Но, похоже, Минобороны этот вопрос совершенно не волнует», – сетуют уральские поисковики. При этом в силу ведомственных разногласий в числе приглашенных вначале не оказалось представителей «Роспатриота» и «Ростуризма» – людей, которые непосредственно контактируют с поисковыми объединениями.

Минобороны «убивает» поисковое движение?

В действительности Минобороны не оказывает никакой помощи поисковым организациям России. Ушли в прошлое те времена, когда военное ведомство помогало энтузиастам со всей страны закупкой шанцевого инструмента, автомобильной техники и формы. Пять лет назад под Санкт-Петербургом Минобороны создало специальный поисковый батальон, который в сообществе сразу же прозвали «ПоиБат». Изначально предполагалось, что призывать туда будут опытных поисковиков, но из затеи ничего не вышло опять же по вине Минобороны. Все закончилось тем, что «ПоиБат» стал участником скандалов, связанных с продажей орденов и оружия, найденного на полях сражений, говорят осведомленные источники. С этим же подразделением связана не менее скандальная история в Калужской области, где «ПоиБат» обнаружил кладбище гитлеровских солдат, а потом попытался выдать их за погибших советских воинов «для статистики» (!).

Так или иначе, но в Минобороны в итоге решили, что заниматься поисковой работой «не бюджетно». После этого функцию по поиску останков решили передать ДОСААФ, который стал требовать на эти цели многомиллионных бюджетных ассигнований. «Задачи ДОСААФ сильно отличаются от задач поисковиков. Однако организацию сразу заинтересовала возможность получения бюджетных средств на поисковые цели. На парламентских слушаниях в Госдуме в прошлом году представитель ДОСААФ Петрачев заявил, что им нужны миллиарды рублей на закупку лопат и раздачу их молодежи на «Селигере»! Почему на «Селигере», непонятно никому. Интересно, что там можно найти…», – рассказал «Новому Региону» один из признанных «гуру» отечественного поискового движения. По его словам, руководству ДОСААФ сразу пришлись по вкусу планы Минобороны по передаче организации поисковых задач. «Выяснилось, например, что эта организация ведет раскопки на полях сражений аж с 1943 года! Представляете – тогда еще Советская армия никого толком не хоронила, а ДОСААФ уже копал что-то, – поражаются специалисты. – При этом там никто не представляет, сколько в стране поисковых отрядов – они с ними никогда не работали».

Альтернативный «Поиск»

Однако факт передачи кураторских функций ДОСААФ устроил далеко не всех поисковиков. Тем более что на этом фоне активно тиражировались слухи о скорой ликвидации подчиненного Минспорту ГУ «Российский центр гражданского и патриотического воспитания детей и молодежи». Именно эта структура в последние годы оказывала активную помощь поисковикам, многие ее представители сами активно занимались поиском. Прослышав про ликвидацию Роспатриотцентра, поисковики осознали, что в России до сих пор отсутствует Всероссийская организация, которая бы под своим началом объединяла все поисковые отряды. «Если нас решили «продать» ДОСААФу, кто сказал, что мы не можем быть подчинены кому-то другому? Тем более что в Минобороны нам прямо заявили, что не могут работать с общественными организациями по закону, – говорит источник агентства в Роспатриотцентре. – И если до 2009 года всю статистику по поисковой работе собирало Минспорта, то теперь этим занимается ДОСААФ «в произвольной» форме».

По данным «Нового Региона», альтернативное ДОСААФовскому объединение уже создано и прошло регистрацию в Минюсте. Называется новая структура Общероссийская общественная организация по увековечению памяти о погибших при защите Отечества «Поиск». Организация уже обзавелась помещением по улице 7-я Парковая в столице, и намерена объединить под своим началом порядка 500 поисковых отрядов со всех регионов России. «Новую организацию создали люди, которые посвятили свою жизнь науке, войне и памяти погибших. В нее согласились войти 47 регионов, представители которых выступят в качестве учредителей. Документы о регистрации «Поиска» уже получены, избран Совет объединения», – сообщил агентству поисковик со стажем, директор ГУ «Российский центр гражданского и патриотического воспитания детей и молодежи» Тимур Кутявин.

Поэтому «Мемориал-2011» учредители альтернативного «Поиска» намерены использовать для привлечения новых членов из числа региональных поисковых отрядов – ведь это будет отличная возможность для обсуждения договоренностей внутри профессионального сообщества. А вот для Минобороны создание неподконтрольного ДОСААФу «Поиска» может стать довольно неприятной новостью.

«Новый Регион» будет следить за развитием событий.

© 2011, «Новый Регион – Екатеринбург»

Взято отсюда: http://www.nr2.ru/ekb/336267.html

СообщениеДобавлено: 23 июн 2011, 7:50 
Рядовой
Рядовой

Вот такой документ:

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 204/2011-рп
Про додаткові заходи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу

З метою вдосконалення роботи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу:

1. Кабінету Міністрів України:

1) вжити за участю Національної академії наук України в установленому порядку заходів щодо:

активізації роботи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу (далі – пошукові роботи), залучення до неї громадських організацій, а також забезпечення планового, наукового характеру такої роботи;

неухильного додержання вимог законодавства при проведенні пошукових робіт, увічненні пам'яті загиблих;

2) опрацювати питання щодо утворення спеціальної комісії з вивчення питань, пов'язаних із виявленням і дослідженням місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу, а також створення наукового мартирологу загиблих;

3) забезпечити фінансування в установленому порядку пошукових робіт у необхідних обсягах.

2. Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству оборони України, Міністерству закордонних справ України, Службі безпеки України, Державній архівній службі України, Державній пенітенціарній службі України вжити за участю Генеральної прокуратури України додаткових заходів із виявлення документів, які містять інформацію про місця поховання жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу, із розсекречення в установленому порядку таких документів, сприяти вільному доступу до розсекречених архівних документів представників громадських організацій, наукових установ та організацій, учених та громадян.

3. Міністерству внутрішніх справ України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям ужити заходів щодо запобігання актам наруги над могилами, іншими місцями поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу, пам'яттю загиблих.

4. Це Розпорядження набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

21 червня 2011 року

наверное все уже знают.

Профиль Отправить email  

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 44 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа