Украинский историко-фортификационный форум

relicfinder.info
Текущее время: 24 май 2019, 21:56

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 189 ]  На страницу Пред.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Австрийские укрепления времен 1-й мировой в Брюховичах
СообщениеДобавлено: 28 сен 2013, 13:34 
Подполковник
Подполковник

Ні, друга теж дозволяла вести вогонь, внутрішній раструб це дозволяє. Протирикошетні уступи просто відрізняються.

СообщениеДобавлено: 28 сен 2013, 23:06 
Полковник
Полковник

Як на мій погляд, обидві бійниці абсолютно однакової форми. Тільки зняті під іншим кутом, тому на другій "щілина" здається вужчою.

СообщениеДобавлено: 29 сен 2013, 13:02 
Подполковник
Подполковник

Volodarsky писал(а):
Ні, друга теж дозволяла вести вогонь, внутрішній раструб це дозволяє. Протирикошетні уступи просто відрізняються.

A_Wolkoff писал(а):
Як на мій погляд, обидві бійниці абсолютно однакової форми. Тільки зняті під іншим кутом, тому на другій "щілина" здається вужчою.

Вчора махнули до лісу в Брюховичі по гриби, заодно вирішила сама подивитись, як насправді облаштовані бійниці.
Протишрапнельні виступи виявляється були на всіх бійницях. Широкі бійниці нічим не відрізняються одна від другої, просто ряди цегол, які утворювали протишрапнелний виступ місцями зруйновані і внаслідок бійниця стала широкою. Конструкція бійниці така, що протишрапнельні зміщені ряди цегол, стрільцю, який знаходиться в середині галереї, зовсім не закривають обзору схилу гори, тому бійниця повністю повноцінна для оборонця. Це досягається внутрішнім скосом бійниці в середині галереї, а також скосом в бійниці зовні, який паралельний схилу гори. Таким чином, в наслідок співпадіння скосів площин бійниці в середині галереї і зовні існує повноцінна бійниця, та забезпечується безпека стрільця внаслідок зміщених протишрапнельних уступів.

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

А це "трофеї" лісу. :)

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 29 сен 2013, 20:22 
Подполковник
Подполковник

олена писал(а):
Широкі бійниці нічим не відрізняються одна від другої, просто ряди цегол, які утворювали протишрапнелний виступ місцями зруйновані і внаслідок бійниця стала широкою. Конструкція бійниці така, що протишрапнельні зміщені ряди цегол, стрільцю, який знаходиться в середині галереї, зовсім не закривають обзору схилу гори, тому бійниця повністю повноцінна для оборонця. Це досягається внутрішнім скосом бійниці в середині галереї, а також скосом в бійниці зовні, який паралельний схилу гори.

Різниця є, але невелика, вона якраз на ваших фото на попередній сторінці показана - одна має похилу поверхню останньої "сходинки", інша - пряму. Цю різницю я замальовував в блокноті.
Ну а форма амбразур - за це казав і раніше....

СообщениеДобавлено: 30 сен 2013, 8:02 
Подполковник
Подполковник

Volodarsky писал(а):
Різниця є, але невелика, вона якраз на ваших фото на попередній сторінці показана - одна має похилу поверхню останньої "сходинки", інша - пряму.

Так дійсно, а я не звернула увагу. ;) З цього витікає, що кожна бійниця, напевно, коректувалась на місці згідно рельєфу гори?

Я ще фотографувала приміщення, яке знаходиться посередині підковоподібної стрілецької галереї, щоби вияснити його остаточне призначення. Там такі напевно був повноцінний вхід до цього приміщення, хоч я спочатку думала, що це можливо вікно. Східців, як Ви писали раніше, не видно - можливо вони були дерев'яними та ще могли бути і зйомними. Фотографії можна збільшити для кращого перегляду.

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 01 окт 2013, 11:32 
Подполковник
Подполковник

Шановний п. Володарський, я вважаю що підковоподібна галерея описується не достовірно. Як Ви дивитесь на такий варіант підковоподібної галереї?

ИзображениеИзображение

ВАРІАНТ- підковоподібна галерея, як найбільша і з значним перепадом по висоті, має три складові частини: два півкруглі сегменти галерей і кулеметну вогняну точку. Вогняна точка знаходиться в середині підковоподібної галереї, до якої з боків і примикають ці два півсегмента галерей. Вогняна кулеметна точка має окремо зроблений вхід. Вхід до точки, для охорони його, ніби додатково оснащений бійницею. Розміри приміщення дозволяють встановити станковий кулемет для підсилення вогневої міці галереї.

Volodarsky писал(а):
Це приміщення в тильній частині імовірно - для зберігання запасів патронів, а також видно, що там був додатковий вихід.

На мій погляд, робити склад боєзапасів в цьому приміщенні не є безпечним, бо може статися, внаслідок рикошетів, детонування комплекту і руйнація галереї та загибель оборонців.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 02 окт 2013, 9:42 
Подполковник
Подполковник

Не думаю, що галерея була розділена на частини без вільного проходу. Це насамперед незручно і не має сенсу, в том числі архітектурного. Інші галереї наскрізні, тож і ця скоріш за все була такою самою.

Для повноцінного входу - занизький отвір, просто незручно. Але для додаткового, плюс технологічного - нормально. Бійниці там не було, цей фрагмент стіни зберігся хоч і не повністю, але слідів її нема. Видатковий льох для патронів посередині - якраз логічно, з нього рівномірно можна передавати патрони всім стрільцям. Витрати набоїв в бою величезні, запаси "під рукою" завжди треба мати - це зменшує витрати при доставці набоїв з віддалених сховищ.

Щодо кулеметного гнізда по центру - на жаль, ні підтвердити, ні заперечити це наразі неможливо. Просто нагадаю принцип, що "могло бути" - не означає "було". :)

З повагою!

СообщениеДобавлено: 02 окт 2013, 19:55 
Подполковник
Подполковник

Volodarsky писал(а):
Не думаю, що галерея була розділена на частини без вільного проходу. Це насамперед незручно і не має сенсу, в том числі архітектурного.

Шановний п. Володарський, якщо я вам не надоїла, то дозволю собі продовжити дискусію, бо в цьому народжується істина. Я проконсультувалась: з архітектурної точки зору, така велика заокруглена галерея зі значним перепадом висот, обов'язково має завалитись по центру. Тому по середині галереї мав би бути укріплюючий елемент(контрфорс) - цим контрфорсом і являлось згадане приміщення, яке би сприймало навантаження, розвантажуючи центральну частину підкови.
На схемі, що я намалювала, середину підковоподібної галереї від завалення, підтримують дві стінки згаданого(ймовірно кулеметного) приміщення. Чи був там прохід сказати важко, хіба що у вигляді пройомів, як би не послаблювали "контрфорс". Не враховувати цього моменту австрійські проектанти не могли!

ИзображениеИзображение

Volodarsky писал(а):
Видатковий льох для патронів посередині - якраз логічно, з нього рівномірно можна передавати патрони всім стрільцям. Витрати набоїв в бою величезні, запаси "під рукою" завжди треба мати.

Де знаходились запаси патронів для лівої галереї, я показала на схемі, підтвердження можна побачити по знимкам нижче. Перший знимок, це хід по лівій частині галереї, а в кінці обвалу галереї є викладена з цегли заглиблена ніша(льох), яка з верху закривається дошками, або плитами. Це видно по другому знимку, який має уступи для закладання і вирівнювання підлоги. Там можливо і був запас боєкомплекту патронів

Фотографіі можна "клікнути".
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение

Volodarsky писал(а):
Для повноцінного входу - занизький отвір, просто незручно. Але для додаткового, плюс технологічного - нормально. Бійниці там не було, цей фрагмент стіни зберігся хоч і не повністю, але слідів її нема.

Якщо поглянути на схему на пості від 01.10.13р., то видно, що вхід в це приміщення доходить до самого бетонного перекриття галереї. Вхід повноцінний, майже такий самий як і в правій частині підковоподібної галереї, виглядає ніби меньшим, то це перспектива віддаленості об'єкту. Елементарна фізика - зменшується перспектива куту зору об'єкту і відповідно сприйняття об'єкту!
Бійниці не видно, бо верхня частина приміщення зруйнована і на задній стінці зникла. Висота приміщення є в одній площині зі заокругленою стіною галереї і мали разом одне бетонне перекриття.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 02 окт 2013, 20:56 
Подполковник
Подполковник

Роль підтримуючого контрфорса виконують поперечні стінки фундаменту, на які спираються фасадні стіни галереї. Інакше зовнішня стіна просідала-б швидше внутрішньої. А так обидві стінки врівноважені цими поперечинами. Тобто, я не вважаю що це кімнати під підлогою.
Виступи зроблені для підлоги, імовірно проста дощата. Поперечини фундаменту також відділяють різновисотні "секції" галереї, утримуючи і грунт під підлогою від сповзання до низу галереї.
Висота галереї від виступу (підлоги) до стелі у мене позначена в діапазоні 190-220см за промірами. Можна по фото порахувати - цеглина має висоту 6см.
Якщо виходити з того, що ця висота була стандартна для всіх секцій галереї, то справді, по центру були двері нормальної висоти, по підрахунок по цеглинах дає лише половину висоти стіни.

Але повторюсь - не думаю, що по центру був окремий каземат, який глухо розділяв галерею навпіл.

СообщениеДобавлено: 03 окт 2013, 9:35 
Подполковник
Подполковник

Volodarsky писал(а):
Роль підтримуючого контрфорса виконують поперечні стінки фундаменту, на які спираються фасадні стіни галереї. Інакше зовнішня стіна просідала-б швидше внутрішньої. А так обидві стінки врівноважені цими поперечинами.

Звичайно що це так, але ще треба зв'язати поперечками між собою, в найбільш загрозливому центральному місці(крім фундаменту) і самі стіни галереї. Тут роль контрфорсу може відігравати це згадане приміщення. Бетонне перекриття зв'язує стіни і, продовжуючись на стіни приміщення, утворює додаткову зв'язку(контрфорс) для стін. Ідеальним варіантом було би тут розмежувати галерею та створити окремий каземат, до якого, напевно, і був зроблений цей окремий вхід. Не прорахунок австрійських проектантів призвів до обвалу галереї, вони розрахували все правильно і галерея "здравствувала бы" до наших часів.
Руйнування галереї відбулося внаслідок того, що поляки в 30-тих роках зробили тут трамплін(скочню). З цією ціллю була знищена вся рослинність на схилі і почалася ерозія почви і зсув ґрунту. Центральна частина галереї з казематом використовувались в трампліні та були місцем виположення і відриву з трампліну. На місці, де знаходились укриття для гармат, була збудована гірка з якої і починався розгін зі спуском.

Volodarsky писал(а):
Тобто, я не вважаю що це кімнати під підлогою.

Я також не вважаю, що це кімнати під підлогою. Просто для зв'язки фундаменту галереї були зроблені перемички, які утворювали декілька порожніх ніш. Зверху ніші були накриті дошками, або плитами. В цих нішах фундаменту міг зберігатися запас боєкомплектів для оборонців галереї. Я думаю, що в описах підковоподібної галереї, ми можемо сміло записати:"в фундаментах підковоподібної галереї знаходились ніші для зберігання комплекту боєзапасів для оборонців". Тоді згадане приміщення зі входом, не призначалось для зберігання запасу патронів, а використовувалось в інших цілях.

На цій фотографії чітко видно виступи з двох сторін для укладки підлоги над нішами.

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 04 окт 2013, 8:59 
Подполковник
Подполковник

Стосовно суто архітектурних елементів цієї галереї було б непогано, якби пан alexandr-t, який є професійним архітектором, висловив свою думку.

СообщениеДобавлено: 04 окт 2013, 20:59 
Подполковник
Подполковник

Volodarsky писал(а):
Стосовно суто архітектурних елементів цієї галереї було б непогано, якби пан alexandr-t, який є професійним архітектором, висловив свою думку.

Так як п. "alexandr-t" десь не появляються, то думку продовжить Олена Д.

Volodarsky писал(а):
Не думаю, що галерея була розділена на частини без вільного проходу. Це насамперед незручно і не має сенсу, в том числі архітектурного. Інші галереї наскрізні, тож і ця скоріш за все була такою самою.

Цитата:
ОЛЕНА Д: Якщо поглянути з архітектурно будівельного мистецтва, то на пагорбі з таким перепадом висот, конфігурація суцільної підковоподібної галереї, існувати не може. Це пов'язано з тим, що всі навантаження на галерею концентрується по її центру в нижній частини, внаслідок там існує реальна загроза руйнування. Для того щоби розподілити і компенсувати ці навантаження, підковоподібна галерея була розділена на три складові частини: на два півсегмента галерей і по центру каземат, заглиблений в пагорб, що сприймав навантаження півсегментних галерей.

Це я подала свою цитату, але скажу більше - так воно було в дійсності і збудовано! Крім того цей каземат міг виконувати, очевидно роль третьої артилерійської позиції?

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 05 окт 2013, 18:40 
Старший сержант
Старший сержант

олена писал(а):
Так як п. "alexandr-t" десь не появляються, то думку продовжить Олена Д.

Пані Олено!
Віддаю належне Вашій енергійності.

1. Мені не хотілося б робити висновки про об'єкт, не побувавши на ньому.
Якщо теоретично, розглядаючи фото і схему, можу сказати, що стіни центрального приміщення, які виступають за галерею, вже збільшують поперечну жорсткість внутрішньої стіни галереї. Ці стіни могли перетинати і галерею, як позначено на схемі (потрібно на місці подивитись залишки кладки). Але вони могли мати прорізи для проходів. Не є обв'язковим, що вони повинні бути "глухими".
2. І хочу вам нагадати, що даний форт, як і в Рясному - 1912-1914 років будівництва, а не 1888-1889. Інформація про будівництво цих об'єктів в 1887, 1888-1889 роках появилась вже в кінці 1990-х років на підставі припущень і помилок в інформації людей, які мало знайомі з історією фортифікації. До того часу я такої інформації не зустрічав (австро-угорськими укріпленнями займався у 1994-1996 роках) . В старих історичних джерелах чітко писалось, оборонна система Львова 1888-1889 років - земляні шанці, а форти зовнішнього кільця - оборонна система 1912-1914 років.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 06 окт 2013, 19:49 
Подполковник
Подполковник

alexandr-t писал(а):
Пані Олено! Віддаю належне Вашій енергійності.
Мені не хотілося б робити висновки про об'єкт, не побувавши на ньому.
Ці стіни могли перетинати і галерею, як позначено на схемі (потрібно на місці подивитись залишки кладки). Але вони могли мати прорізи для проходів. Не є обв'язковим, що вони повинні бути "глухими".

Шановний п."alexandr-t", Дякую за гарні слова, а то наші дослідники не сприймають мене всерйоз. Я, звичайно знань про оборонне мистецтво Австрії маю мінімум, та не обтяжена глибиною військових канонів, але логікою мислення не страждаю. Побувавши декілька разів на форті і дивлячись на сучасні руїни - ніяк не могла зрозуміти описи дослідників про структуру будови підковоподібної галереї. Щось тут ніби не співпадало, хоч я також спочатку притримувалась загально прийнятої схеми. Наші дослідники не враховували наявності гравітаційних сил, які діють на таку, уявну ними галерею, по її центру. Досвідчені австрійські фортифікатори не могли цього не враховувати. Тому австрійськими фортифікаторами, по центру галереї, був запроектований каземат, який сприймав би ці навантаження з двох боків і нейтралізував їх. Каземат, не мав прорізів, бо вони послаблювали б його призначення - він був окремою структурною одиницею форту з власним охоронним входом. Очевидно, що це була третя гарматна позиція, про яку згадується в альманасі "Цитаделя".
Тепер, коли Ви будете на Форті, або хтось з дослідників, то будете знати на що конкретно треба звернути Увагу, щоби упевнитись у правильності мого припущення. Мене дуже тішить думка, що стільки дослідників писали про Форт в Брюховичах і все не достовірно. Але я таки думаю, що їм прийдеться переглянути свої дослідження про Форт №ХІ в Брюховичах, згадавши і Олену Д-ч.

На основі згаданого вище, я вношу додаткові зміни в мою схему структури підковоподібної стрілецької галереї і третю гарматну позицію.

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 06 окт 2013, 20:09 
Подполковник
Подполковник

Чудово - тепер це вже гарматна позиція. І як австрійці її туди затягували, в розібраному стані через двері?

СообщениеДобавлено: 06 окт 2013, 20:50 
Подполковник
Подполковник

Volodarsky писал(а):
Чудово - тепер це вже гарматна позиція. І як австрійці її туди затягували, в розібраному стані через двері?

Можливо і не гарматна, але конструкція підковоподібної галереї описана правильно. Ви дослідники фортифікацій, то подумайте: чи там могла бути малокаліберна гармата, яка використовувала шрапнельні гранати, чи станковий кулемет?
У всякому разі в казематі була велика амбразура.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 06 окт 2013, 21:44 
Подполковник
Подполковник

олена писал(а):
...У всякому разі в казематі була велика амбразура.

Між "могла бути" і "була" - різниця невелика, але принципова. Робити з припущень беззаперечні факти, до чого у Вас, пані Олено, на жаль є деяка схильність, справа невдячна - історія фактична починає перетворюватися в історію Швамбранії.

СообщениеДобавлено: 06 окт 2013, 22:15 
Полковник
Полковник

олена писал(а):
Наші дослідники не враховували наявності гравітаційних сил, які діють на таку, уявну ними галерею, по її центру. Досвідчені австрійські фортифікатори не могли цього не враховувати.

Можливо тому, що австрійські проектанти не все врахували, і стався згодом обвал цієї галереї. Адже, під час бойових дій Першої світової її не було пошкоджено.

СообщениеДобавлено: 07 окт 2013, 8:21 
Подполковник
Подполковник

Volodarsky писал(а):
олена писал(а):
...У всякому разі в казематі була велика амбразура.

Між "могла бути" і "була" - різниця невелика, але принципова. Робити з припущень беззаперечні факти, до чого у Вас, пані Олено, на жаль є деяка схильність, справа невдячна

Шановний п. Володарський, ми для того і ведемо дискусію, щоби проаналізувати різні припущення, можливо які зараз Вами і не сприймаються. Зі всього проаналізованого ми маємо зробити правильний висновок. І я жінка беру на себе цю не вдячну справу- тобто викликаю вогонь на себе, щоби встановити можливу картину реальності. Претендувати на 100% ніхто з нас, на жаль, тепер не зможе!
Використовувати каземат для кулемета, мабуть не раціонально. Бо, як Ви писали, кулемети встановлювали на надбрустверних насипах. Тому в казематі, логічно осмислюючи, мало стояти щось більш потужніше і важливіше. Що це могло бути маєте вирішити Ви, бо я в цьому орієнтуюсь погано.

A_Wolkoff писал(а):
Можливо тому, що австрійські проектанти не все врахували, і стався згодом обвал цієї галереї. Адже, під час бойових дій Першої світової її не було пошкоджено.

Як я вже писала, це сталося тому, що схил під центром галереї був повністю зачищений від рослинності, бо на ньому приземлювались пригуни з трампліну. До речі, брюховицький трамплін був одним із найскладніших у Польщі і не кожному спортсмену вдавалось його покорити.

Цитата:
ИзображениеИзображение

Ну а тепер трохи проте: звідки я це все знаю. Я активно втручаюся в ті дослідження, які пов'язані з перебуванням в тих місцях моїх родичів і мені про це дещо розповідали. Наприклад в мого батька в Брюховичах проживали рідні тітки і Він часом іх навіщав, та мав багато знайомих друзів. П'ятдесят три роки тому назад, тато був на форті, коли підковоподібна галерея ще не була зруйнована. У нас є фотографія де він з товаришами стоїть на верху підковоподібної галереї, але фото не охоплює структуру будови галереї. Я його весь час "нагружала", щоб він згадав, як вона виглядала. Коли я сказала про варіант з казематом, то він пригадав, що дійсно, по середині галереї був вхід в суцільне приміщення. В приміщенні була тільки велика амбразура з якої проглядався гарний вид на навколишні брюховицькі пейзажі. Амбразура вже мала тріщини і починала руйнуватись і з неї мабуть почалось руйнування галереї.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 07 окт 2013, 9:51 
Подполковник
Подполковник

Пані Олено, частину дискусії можна було уникнути як беззмістовної, якби спогад очевидця стану форту 53 роки назад було озвучено на початку "архітектурної суперечки". Майте совість, поважайте час співрозмовників.

Отже, якщо довіряти свідченню очевидця, виходить таке:
1) Галерея не була сильно пошкоджена чи зруйнована в роки ПСВ, основне руйнування почалося після ДСВ.
2) В центральній частині була велика амбразура.
3) Центральна частина була відокремлена від крил галереї.

Фотографія напевно зроблена не знизу вгору, а від тилу на галерею, так? І видно на ній тильну стіну, а не амбразурну.

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 189 ]  На страницу Пред.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа