Украинский историко-фортификационный форум

relicfinder.info
Текущее время: 16 янв 2019, 21:07

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 74 ]  На страницу 1, 2, 3, 4  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Австрийский форт № Х в Рясне
СообщениеДобавлено: 16 июн 2013, 9:08 
Подполковник
Подполковник

На мій погляд, є потреба виділити австрійський Форт №Х у Рясні, в окрему тему з теми Львівської Цитаделі, для більш детального її вивчення. Шановні колеги хотіла би попросити Вас і Шановного Адміністратора п."SLOD" поділитися наявною інформацією про Форт.
Австрійський форт № Х (Rzensna 320, Werk 320) знаходився в Північно-Західній частині лінії міських оборонних укріплень Львова навколо Цитаделі, біля с. Рясна Польська. Форт контролював залізничну і шосейну дороги з Янівського напрямку, а також підходи до міста полями з боку cт. Рудно. Через ст. Рудно проходила залізна дорога з Перемишля .
Форт являв собою комбіновану фортифікаційну споруду з наявністю дерев’яно-земляних і бетонованих укріплень. Навколо форту, на загрожених дільницях, знаходились загородження з колючого дроту. На дальніх підходах до Форту, на підвищеннях над рівнинною місцевістю, стояли видвинуті вперед бетоновані ДОТи.

ИзображениеИзображение

На цій фотографії (представленій п. Володею) зображений Форт №Х після відходу з нього російських військ в 20-х числах червня 1915р.
Для більшого формату фото клікнути.

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

Заголовок сообщения: Re: Австрійський форт №Х часів 1-ої Світової Війни в Рясні.
СообщениеДобавлено: 17 июн 2013, 18:59 
Рядовой
Рядовой

зараз там вроді корпуси ряснянського НВО "Електрон"

Профиль Отправить email  

Заголовок сообщения: Re: Австрійський форт №Х часів 1-ої Світової Війни в Рясні.
СообщениеДобавлено: 17 июн 2013, 20:14 
Подполковник
Подполковник

Інформація про бетоновані доти, висунуті наперед, наразі малоімовірна. Ніде не було, а тут, на тиловому відтінку, раптом є?
Та споруда при шосе - час побудови та призначення поки що залишаються під питанням.

СообщениеДобавлено: 18 июн 2013, 8:15 
Подполковник
Подполковник

Volodarsky писал(а):
Інформація про бетоновані доти, висунуті наперед, наразі малоімовірна. Ніде не було, а тут, на тиловому відтінку, раптом є? .

Друже Володарський, але це так- один із ДОТів я бачила на власні очі. :shock:
Років зо 20 назад ходила електричка зі Львова до Рудного і ми з батьком часом на ній їхали на дачу. Виходили на зупинці в полі, наступній після зупинки біля Ряснянського мосту. Пізніше йшли до кільцевої дороги, яка знаходиться за тим лісом, що на знимку 1915р.
Один раз вирішили пройти по стежці вздовж бетонної огорожі заводу Львівхімсільмаш. Йшовши по стежці, не доходячі до кінця огорожі метрів 250- 300 я побачила двох хлопчаків на невеличкому зарослому бузгорку, вони покликали мене і сказали: "Дивись тут стоїть ДОТ"! Я піднялась до них, це був другий ДОТ в моєму житті, який я побачила, перший бачила на Цитаделі перед огорожею з боку Поштампу. Цей ДОТ різко відрізнявся від першого тим, що він піднімався над поверхнею десь на 1-1,5 м. і це зразу впало мені в очі і запам’яталось. Коли почала брати участь у Форумі , згадала про цей випадок і виришила його знайти. Знайшла це місце-вось воно.

ИзображениеИзображение

ДОТу на бузгорку вже не було, його знищили. Ескаватором почали брати пісок та підкопали ДОТ, який звалився вниз і розпався на куски. Це зробив у 1995р. якийся шофер Славко з Підрясної(нехай люди знають) та з уламків ДОТу збудував фундамент собі під гараж.
Я наводила довідки у знайомих з Рясне ІІ, там є один старий вчитель, який зі школи водив туди дітей. Він казав, що ДОТів було два: цей і другий засипаний. Можливо засипаний і зберігся, але вчитель старий, десь за 80 років, і витягнути його важко.

Volodarsky писал(а):
Та споруда при шосе - час побудови та призначення поки що залишаються під питанням.

Ця споруда при шосе знаходиться в "доброму здравії" і нічого їй не загрожує, відношення до австрійських часів напевно не має. ДОТ, про которий я згадувала вище , знаходився від цієї споруди десь на відстані 1,5 км. по диагоналі, в бік згадуваного лісу.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 18 июн 2013, 9:08 
Administrator

олена писал(а):
Шановні колеги хотіла би попросити Вас і Шановного Адміністратора п."SLOD" поділитися наявною інформацією про Форт.

В тому то і справа, що інформації немає.
Якщо хочете попрацювати "на благо", дам Вам одну "наводку". Це модель форту "320. Рясне". На скільки я знаю, ця модель знаходилась у львівському історичному музеї, в які роки невідомо. Можете цим питанням поцікавитись. Я, на жаль, зараз на це не маю вільного часу.

Изображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 18 июн 2013, 9:45 
Подполковник
Подполковник

Як бачите з фото та цієї моделі, нічого особливого львівські форти собою не уявляли. Якщо укріплення 1880-х років ще мали рів та поважний вал, нові "форти" були простими піхотними опорними пунктами з насипним високом бруствером для стрільців, які навіть не всюди мали протишрапнельний дашок над головою. Всередині форту - 2-3 цегляно-бетонних сховища десь на півроти, з огляду на розміри.
Довкола форт оточений колючим дротом, який і був основною штучною перепоною для штурму, якщо не змогли відбити атаку вогнем рушниць та польових гармат. До речі, виразних гарматних барбетів на моделі не видно.

СообщениеДобавлено: 18 июн 2013, 16:40 
Подполковник
Подполковник

Volodarsky писал(а):
Всередині форту - 2-3 цегляно-бетонних сховища десь на півроти, з огляду на розміри.
Довкола форт оточений колючим дротом, який і був основною штучною перепоною для штурму,

Шановний п. Володарський, я віднайшла ще одне, вже друге фото форту в Рясні, на ньому видна цегляно-бетонна споруда. Споруда призначалась, як Ви пишете, для переховування залоги форту, а також видні загородження з колючого дроту. Індефікувати фотографію можна просто по краєвиду, де закінчується ліс. Фото зроблене з іншого ракурсу і в полі зору проглядається характерний ліс і поселення, мабуть Рясна Руська.

Подаю друге фото форту і для співставлення, скріншот з видом закінчення лісу з першої фотографії Werk 320.

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

P.S. У мене питання: чи брав участь форт № Х у бойових діях у 20-х числах червня 1915р., під час наступу австро-угорських військ?

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 20 июн 2013, 18:08 
Подполковник
Подполковник

SLOD писал(а):
Werk 320 - це форт "Рясне"

Вирішила перенести ці фотографії з теми "Індефікація фортифікаційних споруд" в тему Ряснянського форту №Х, так як на мій погляд, це є Форт №Х.

Шановний п. "SLOD", дуже дякую!
На цій фотографії, де(Werk 320) форт "Рясна", я позначила споруду, верх якої мабуть з бетону. Прошу поглянути по чорній стрілці - на фото №2, що подаю нижче, ніби знаходиться подібний об'єкт?

ИзображениеИзображение

Можливо це фото №2 також форт "Рясна"?

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

Заголовок сообщения: Re: Австрийський редут в Рясне.
СообщениеДобавлено: 20 июн 2013, 18:33 
Полковник
Полковник

Ну, раз вже ми створили по ряснянському редуту окрему тему, то доцільним буде перенести сюди і фрагмент польської топографічної карти, на якій досить точно позначене його місце знаходження.

Изображение

Наклавши цей фрагмент на сучасну Вікімапію, у відповідному масштабі, можна точно встановити, де цей форт знаходився.

СообщениеДобавлено: 22 июн 2013, 1:23 
Старший солдат
Старший солдат

Наложил на гуглмапс и вот что получилось

Изображение

Вот ещё одно известное фото форта Рясне

Изображение

И вот ещё привязка Эксплорера которая уже озвучивались на форуме

Изображение

Кстати, недавно случайно общался с одним человеком, который выдвинул предположение о принадлежности дота на Шевченка, как раз к этому форту, он якобы видел польскую карту на которой этот дот был обозначен вместе с фортом.

СообщениеДобавлено: 22 июн 2013, 9:23 
Подполковник
Подполковник

Шановний "Stinger", дякую за гарну роботу з накладкою карт, ставлю 5+! Робота виконна досконало.
Хочу попросити дати ще окремо цей фрагмент сучасної Вікімапії без накладки, щоби краще зорієнтуватись.

Stinger писал(а):
Вот ещё одно известное фото форта Рясне

Изображение

Так це форт "Рясна", вид на поля в сторону Рудно. На фото видно пошкоджену австрійску гармату. Це мабуть трофейна гармата, яку Російські війська, коли залишали Форт пошкодили. Ці піддашшя, як я зрозуміла, це є протишрапнельний захист? Про протишрапнельний захист згадував п. Володарський. Форт, мабуть, обстрілювався австрійськими військами в червні 1915р, тобто був бій за Форт.

Stinger писал(а):
Кстати, недавно случайно общался с одним человеком, который выдвинул предположение о принадлежности дота на Шевченка, как раз к этому форту, он якобы видел польскую карту на которой этот дот был обозначен вместе с фортом.

Це ДОТ на Шевченека
Але цей ДОТ, мене переконали, до австрійських часів відношення, мабуть не має, та і не подібен.

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 22 июн 2013, 13:23 
Старший солдат
Старший солдат

Вот фото с Викимапии

Изображение

И на всякий случай ссылка на место

СообщениеДобавлено: 22 июн 2013, 14:26 
Старший солдат
Старший солдат

Я тут ещё накидал привязку форта Грибовичи, тоже интересный форт, и информации по нему маловато

Значит был вот кусок карты

Изображение

И была местность

Изображение

Район наложения карты

Изображение

Ну и наложенная карта

Изображение

Сам форт как видно находится рядом со свалкой

Изображение

Изображение

Ну и место на Викимапии

СообщениеДобавлено: 22 июн 2013, 17:14 
Подполковник
Подполковник

Stinger писал(а):
Я тут ещё накидал привязку форта Грибовичи, тоже интересный форт, и информации по нему маловато.

Шановний колего "Stinger", давайте по форту Грибовичі заведемо окремую новую тему, а то будемо перевантажувати тему Форту в Рясному.

Я тут подаю, за Вашою ссилкою, фото з Вікімапії.

ИзображениеИзображение

На цьому фото позначила, червоним- місце визначенної дислокації форту "Рясне 320", жовтим збережений ДОТ на вул. Шевченка, а також місце розташування знищенного австрійського ДОТу, який стояв біля бетонного забору Львівхімсільмаш. Про ДОТ я писала і бачила його.
Там, де обведено червоним, я була і розпитувала у працівників охорони(де хрестик), але вони нічого не сказали, правда один з мужиків підтвердив, що пам'ятає про 2-а австрійських ДОТи. На другій стороні дороги знаходиться якась пожежна частина і я у них не питала. Заходила на територію, яка позначена білим овалом- там знаходяться бетоновані резервуари призначені для запасів води, зараз порожні. Далі запущені і зарослі "дачі", десь тут і треба шукати. На території Конвейєрного і з-ду Автонавантажувачів нічого ніби не має.

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 23 июн 2013, 13:51 
Старший солдат
Старший солдат

На територии ЛьвовХимСельМаша доводилось гулять, там точно ничего не сохранилось, всё давно закатано в бетон и асфальт, разве что за забором и осталось что-то. Возможно если поглядеть на местности, то можно будет заметить бугорок второго дота, если он ещё там остался

СообщениеДобавлено: 23 июн 2013, 15:04 
Подполковник
Подполковник

Stinger писал(а):
На територии ЛьвовХимСельМаша доводилось гулять, там точно ничего не сохранилось, всё давно закатано в бетон и асфальт, разве что за забором и осталось что-то. Возможно если поглядеть на местности, то можно будет заметить бугорок второго дота, если он ещё там остался

Шановний "Stinger", в ті часи, коли все було "закатано в бетон и асфальт" від одної людини була інформація, що зберіглися якись австрійські укріплення. Мій батько не звернув на це увагу, а був дуже здивований, що могли зберіглися австрійські укріплення. Цей мужчина називав в якому місці, але коли інформація не цікавить, то і не запам’ятовується. Можливо та людина мала на увазі австрійський ДОТ на "бугорку" про який я писала, або щось інше?
Я думаю, можливо десь і зберіглася якась бетонна споруда від форту, або залишки і ніхто на це не звертає уваги і її призначення не розуміє. Подивитись треба десь на прикінці осені, після перших заморозків, коли опаде листя.

Ще фотографія пошкодженної австрійської гармати. Цікаво чи це розвернули ту саму гармату, чи друга. Ракурс фотографії з видом на поля з боку Рудного, також показаний хрест, напевно на місці поховання загнувших оборонців форту.

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 26 июн 2013, 7:14 
Подполковник
Подполковник

олена писал(а):
Шановний "Stinger", в ті часи, коли все було "закатано в бетон и асфальт" від одної людини була інформація, що зберіглися якись австрійські укріплення.

Подивитись теба в цьому місці, де зазначено на фотографії. Це територія: від від бетонованих цистерн для води, до забору Львівхімсільмаш, а також за пожежною частиною і закладу, пов'язаного з електропостачанням. Треба розпитати: чи на території тих підприємств є щось подібне до оборонних споруд- можливо що-небудь з'ясуємо.

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 06 июл 2013, 8:25 
Подполковник
Подполковник

Це фото також напевно форт Рясна 320.

ИзображениеИзображение

Збільшене зображення бетонної споруди з макету форту.

ИзображениеИзображение

Скриншот з верхньої фотографії-ніби споруди подібні!

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 24 июл 2013, 19:46 
Подполковник
Подполковник

олена писал(а):
P.S. У мене питання: чи брав участь форт № Х у бойових діях у 20-х числах червня 1915р., під час наступу австро-угорських військ?

Я так і не дочекалась відповіді, тому можу стверджувати, що форт № Х брав участь у бойових діях. У всякому разі форт піддавався обстрілу і досить інтенсивному, та були загиблі, про що свідчить фото з хрестом, подане вище на пості 23.06.13р.. Мабуть австро-угорські війська таки не без опору оволоділи Львовом, а локальні сутички австрійська пропаганда розтрубила, як героїчний штурм міста! :o

Якщо поглянути на це фото, то видна зруйнована від вибуху снаряду дерев'яна споруда. Ракурс фотографії на поля з боку Рудного,- видно характерний пейзаж, що на пості від 23.06.13р., де хрест і пошкоджена гармата.

ИзображениеИзображение

Профиль Отправить email  

СообщениеДобавлено: 09 авг 2013, 8:40 
Подполковник
Подполковник

Переглядаючи альманах "Цитаделя" (№1 2009 г.), люб'язно наданий шановним п. "viking33", зауважила цитату":

Цитата:
З Південного-Заходу шлях на Яворів перекривав форт в Рясні - Руський.

На мій погляд форт розташований з Північного- Заходу, а не Південного. Форт перекривав шлях з Яворова.

Ще цитата:

Цитата:
Як не парадоксально, але вести єдиний бій за здобуття форту в Брюховичах довелось саме австрійцям, яки його збудували.
.
Я можу стверджувати, що бій австрійцям довелося вести і за форт № Х у Рясні! На цьому фото видно руйнування, яки спричинені артилерійським обстрілом форту. Цей обстріл відбувався мабуть також 21.06.15 року при наближенні австрійців до Львова. Фото можна збільшити.

ИзображениеИзображение

На мій погляд форт в Рясні, почали будувати в період 1888-89 років. Як і в Брюховичах форт був підсилений в 1912-14 роках, висунутими вперед ДОТами і деяким бетонно-цегляними спорудами.
Висунуті вперед ДОТи, призначались для відбиття можливого нападу військ з боку ст. Рудно, де проходить залізна дорога з Мостиського напрямку.

Профиль Отправить email  

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 74 ]  На страницу 1, 2, 3, 4  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа