Украинский историко-фортификационный форум

relicfinder.info
Текущее время: 23 июл 2019, 11:26

Часовой пояс: UTC + 2 часа
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 74 ]  На страницу 1, 2, 3, 4  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Польский военный мемориал Орльонт. г.Львов
СообщениеДобавлено: 16 авг 2007, 12:08 
Не в сети
Старшина
Старшина
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 авг 2007, 11:34
Сообщения: 175
Откуда: Львов
Мемориал Орлят начал создаваться в 20-е года ХХ века как место захоронения сначала польской молодежи ( в т.ч. подростков от 14 лет), погибшей во время боев за Львов с военными отрядами ЗУНР в ноябре 1918 года, а затем и военных, погибших в польско-украинской и советско-польской (1919 - 1921 г.г.) войнах. Архитектор - студент-архитектор Рудольф Индруш - сам принимал участие в боях. В полном объеме мемориал был открыт в 1939 году. В 1951 году мемориал был частично разрушен, а в начале 1970-х - практически уничтожен. Восстановление началось с конца 1980-х, во многом благодаря личному труду поляков, приезжающих летом на территорию Орльонта.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 16 авг 2007, 12:11 
Не в сети
Старшина
Старшина
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 авг 2007, 11:34
Сообщения: 175
Откуда: Львов
Для более детального описания событий, связанных с Орльонтом, привожу статью Кристины Харчук "Польські військові поховання у Львові" -


Військовий меморіал на Личакові

Польський військовий меморіал знаходиться з південної сторони Личаківського цвинтаря, на похилій, спадистій до сторони Погулянки, ділянці. Цю ділянку, колишній фільварок монахинь вірменських бенедиктинок, подарувала під цвинтар полеглих поляків у боях за Львів у 1918-1919 рр., п. Гертруда Оханович, сестра вірменського католицького архієпископа Юзефа Теодоровича.

Після того, як українські війська відступили зі Львова і для поляків стали доступними Личаківський і Янівський цвинтарі, було вирішено ліквідувати всі тимчасові військові поховання у місті, які виникли у місцях, де відбувалися бої. Найбільшими з них були поховання в городі перед Політехнікою, при Кадетській школі (тепер Військове училище на пул. Гвардійській) і в Стрийському парку. За даними “Gazety Lwowskiej” з 18 до 22 квітня 1919 р. з-під Політехніки перенесли тлінні останки полеглих зі спільних і поодиноких могил на новозаснований цвинтар, названий пізніше цвинтарем “Obroncow Lwowa”.

Заснуванням цвинтаря займався воєводський відділ військового гробівництва. 26 травня 1926 р. з Янівського кладовища на цей цвинтар перенесли ексгумовані тлінні останки польських воїнів (121 особу), полеглих у боях від 1 листопада 1918 р. до 30 червня 1919 р., а також померлих своєю смертю після тої дати, аж до 1924 р. включно.

19 жовтня 1921 p. “Kurjer Lwowski” подав сенсаційне повідомлення, що перше місце в конкурсі опорядження цвинтаря отримав проект під символом “Білі Троянди”. Автором цього проекту був не визначний архітектор, а студент V курсу відділу архітектури Львівської Політехніки Рудольф Індрух, колишній офіцер австрійської армії і учасник бойових дій 1918 р. Коли виявилося, що проект є дуже коштовний, незаможний автор передав свій гонорар на конто побудови цвинтаря.

Проект Р. Індруха був найкращим і найсміливішим. Авторові вдалося поєднані три основні монументальні частини цвинтаря, пов'язуючи їх архітектурні елементи в одне ціле. Три основні частини: каплиця, катакомби і пам'ятник Слави, виконаний у формі величезної колонади, вражають вдалим поєднанням у масах і загальною архітектурною єдністю. У своїй концепції Р. Індрух використав спадистий рельєф місцевості, створивши на ньому цвинтар на терасах. Проект передбачав також головний вхід на цвинтар від сторони Погулянки. До цього входу мала йти широка алея, обсаджена високими деревами, що закінчувалася закритою вхідною брамою, завершеною угорі різьбленим в камені орлом, що горне під свої крила молоді орлята. Однак ця частина проекту Р. Індруха не була реалізована.

Каплиця побудована у 1922-1924 pp. на високому пагорбі, у формі ротонди. Будівельними роботами по її спорудженню безкоштовно керував інженер Казимир Вайс. В каплиці на вівтарі була поміщена фігура Матері Божої з маленьким Ісусом Христом за проектом відомої польської скульпторки Люни Амалії Дрекслер. З гіпсової моделі в пісковику фігуру виконав львівський скульптор Анджей Альбрихт.

Катакомби розташовані трохи нижче від каплиці і пов'язані з нею широкими кам'яними сходами. Вони знаходяться з правої і лівої сторін нижньої тераси. Кожна катакомба складалася з 4-х крипт. Між катакомбами розташована криниця з басейном. Кран, з якого витікала вода, був оздоблений різьбленим з пісковику маскароном. Аркади катакомб стояли на 12-ти стовпах, з'єднаних між собою псевдороманськими арками. Ззовні на стовпах розташовані 6 фігурних рельєфів стоячих ангелів з хрестами Virtuti Militari на грудях і терновими вінками у руках. Широкий карниз над арками стовпів був оздоблений 16-ма рельєфами херувимів. У 8 криптах катакомб поховані 72 полеглі воїни, ексгумовані і вибрані спеціальною комісією з різних відтинків фронту. Крипти закриті кам'яними плитами, навколо яких розташована модернова кам'яна різьба. На цих плитах були висічені прізвища полеглих з датами народження і смерті.

Будівництво катакомб тривало аж до жовтня 1932 р. Після смерті Р. Індруха їх співавтором став відомий будівничий Антон Нестаровський. Будівельні роботи були дуже складними через зсуви ґрунту і високий рівень ґрунтових вод. Необхідно було протидіяти зсуву ґрунту, відповідно осушити його і глибоко закласти фундаменти.

З лівої сторони катакомб знаходиться пам'ятник американським льотчикам з ескадрону імені Т.Костюшка, побудований на кошти Народного Об'єднання Поляків Америки. Пам'ятник відкритий 30 травня 1932 р. З 16-ти американських льотчиків повернулося на батьківщину 13; троє з них поховано на Личаківському меморіалі: поручник Едмунд Гравес, капітан Артур Келлі, поручник Мак Каллум. Пам'ятник побудований за проектом архітектора Юзефа Ружиського і скульптора Юзефа Стажинського.

Праворуч від катакомб поховані французькі піхотинці, котрі воювали на стороні Польщі. Відразу їх спочило тут 17 (16 з них перевезли до Франції), пізніше залишився лише один – Жан Ларке. 26 травня 1928 р. тут споруджено пам'ятник французьким воїнам за проектом архітектора Юзефа Ружиського при співучасті скульптора Казимира Сокальського. Нижче катакомб, в секторі №1, знаходилися могили визначних військових і цивільних осіб. Серед них тут поховані генерал Тадеуш Розвадовський, генерал Вацлав Івашкевич, бригадир Чеслав Мончинський, віце-президент Львова Леонард Сталь, архієпископ Юзеф Теодорович та інші.

Найстаршу частину цвинтаря завершує від сторони Погулянки пам'ятник Слави, виконаний у формі тріумфальної арки з півовальною в плані колонадою з 12 колон*, поєднаних архітравом. Перед стовпами арки від сторони Погулянки знаходилися кам'яні фігури левів**, виконані за проектом скульптора Юзефа Стажиньського. Нижче пам'ятника Слави розташовані, повторюючи його майже півциркульну в плані форму, три тераси з могилами полеглих воїнів (поля ХІІІ-ХІХ). Побудова пам'ятника Слави тривала п'ять років. Урочисте відкриття відбулося 11 листопада 1934 р.

В 1925 р. тлінні останки невідомого воїна урочисто перевезені з Личаківського меморіалу до Варшави, де 1 листопада поховані в Могилі Невідомого Воїна на площі Саській (тепер площа Юзефа Пілсудського). У Львові на цвинтарі залишилося лише могильне місце, накрите мармуровою плитою (виконана за проектом скульптора Казимира Сокальського), з якого були забрані ці тлінні останки. На цьому цвинтарі спочиває в індивідуальних і спільних могилах 2318 учасників бойових дій у Львові 1-22 листопада 1918 р., українсько-польської боротьби 1918-1920 pp. і боротьби проти більшовиків у 1920 р. (зокрема, армії Будьонного), а також полеглі у боях і ветерани, що померли в 1920-1939 pp. У 1927 р. тут похований і автор його проекту – архітектор Р.Індрух.

Воєнні дії 1939-1944 pp. не знищили цвинтаря. Але в роки радянської влади він руйнувався планово і систематично. Особливо варварських руйнувань цвинтар зазнав 25 серпня 1971 p. Тоді танками і бульдозерами потрощені його архітектурні деталі. На могилах прокладена автомобільна дорога, що відрізала найпізнішу частину цвинтаря, де поховані ветерани і цивільні особи. Навколо цвинтаря був побудований цегляний мур.

В 1990 р. краківська фірма “Енергополь” з-під будівельних уламків і сміття розчистила могили центральної частини цвинтаря (поля IV-XII) і тим поклала початок його відтворенню і повної реконструкції. В 1997 р., при узгодженні з владою м. Львова, розпочалися перші реставраційні роботи з впорядкування цвинтаря.

Не слід нехтувати фактами і забувати, що Личаківський меморіал є одним з визначних військових некрополів Європи. Він може конкурувати з відомим військовим цвинтарем у Монте Касіно в Італії, де поряд з польськими воїнами поховані українці, котрі воювали проти німців в армії генерала Владислава Андерса.
___________________________________
* 12 колонн (которые, кстати, являются единственной полностью невосстановленной деталью монумента) были дарами Львову от эммигрантских общин поляков из разных стран мира.
** один из двух львов ныне стоит перед въездом в Винники со стороны Львова


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 16 авг 2007, 12:37 
Не в сети
Старшина
Старшина
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 авг 2007, 11:34
Сообщения: 175
Откуда: Львов
И фото - общие виды...
Изображение
Изображение
Изображение

памятник американским летчикам
Изображение

французским пехотинцам
Изображение

и надпись на памятнике Славы (арке) - "Они умерли, чтоб мы жили свободно"Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 16 авг 2007, 12:41 
Не в сети
Старшина
Старшина
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 авг 2007, 11:34
Сообщения: 175
Откуда: Львов
Могила проектировщика Орльонта Р.Индруша. Изначально находилась там, где сейчас проходит дорога от конечной 7-го трамвая к спорткомплексу Университета, во время реконструкции - восстановления мемориала была воссоздана вместе с остальными захоронениями уничтоженной постройкой дороги части кладбища.

Изображение
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 22 авг 2007, 9:09 
Не в сети
Старшина
Старшина

Зарегистрирован: 20 авг 2007, 9:34
Сообщения: 210
Откуда: Львів
Декілька старих фото меморіалу...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 23 авг 2007, 22:35 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 23 авг 2007, 22:27
Сообщения: 262
Откуда: Польша, Лодзь
Prywiet :)
Kilka moich zdjec z polskiego Cmentarza Obroncow Lwowa, wiosna 2007. Zdjecia archwialne ktore trzymam w rece, to fotki z okresu 1923-27.

Pozdrawiam :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 31 авг 2007, 22:11 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
Если кто всерьёз интересуется историей создания этого кладбища, ну и реальным (не приукрашенным) ходом событий украинско-польской войны 1918 - 1919 годов настоятельно рекомендую книгу:

«W obronie LWOWA i Kresów Wschodnich». Polegli od 1-go listopada 1918 do 30-go czerwca 1919 r. Lwów, 1926 r. Nkładem Strażz mogił Polskih Bohaterów Z drukarni ZAKŁADU NARODOWEGO IMIENIA OSSOLIńSKICH we Lwowie pod zarządem A. Wierzbickiego.

Р Е П Р И Н Т :
Przedruk techniką fotooffsetową wykonany w Zakładzie Poligraficznym Agencji Wydawniczej Interster S. A. Wykonano w nakładzie 5 650 + 350 egz na zamówienie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu.
Polski Dom Wydawniczy Spółka z o. o. Warszawa – 1991 rok.

В Польше его ещё можно купить!

Кстати, в могиле Неизвестного солдата (в Варшаве) лежит один из "оброньцев Львова", останки которого взяты с этого кладбища
(фото KurKulia №1).


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 11 сен 2007, 22:06 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 23 авг 2007, 22:27
Сообщения: 262
Откуда: Польша, Лодзь
Wolkoff,

http://img212.imageshack.us/img212/987/untitled2wa3.jpg

Эта фотография была взята точно на церемонии, о которой Вы говорите. Три остатка упавшего полируют солдат, были перемещены в Варшаву, и теперь они находятся в Памятнике, Незнают Солдата. Между прочим - я всегда интересовался, как Украинцы видят это кладбище. Поскольку мы знаем, что эта часть нашей истории очень болезненна и для сторон - поляки и для Украинцы боролись за Львов. Действительно ли Вы сердиты так или иначе из-за его существующего? Оригинальным названием этого кладбища было "Кладбище оброньцев Львова", не как это обычно описывает сегодняшний - "Кладбище польских Орлят" (в польской спецификации ).

_________________
Barba crescit caput nescit


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 11 сен 2007, 22:55 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
Dengon писал(а):
** один из двух львов ныне стоит перед въездом в Винники со стороны Львова


Но мало кто знает у месте нахождения второго льва!

А находится он сейчас на ул. Кульпарковской, "за спиной" штрафплощадки ГАИ - возле высотного здания какого-то института.
А раньше (в советские времена) он стоял на ул. Дзержинского, напротив главного входа в парк Культуры им. Б.Хмельницкого - на месте засыпанного Пелчинского става.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 12 сен 2007, 17:13 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
bolas писал(а):
Wolkoff,

НЕМНОГО ПОПРАВЛЮ ТЕКСТ п. Болека:

http://www.bravopost.com/st/niches/teens.shtml

Эта фотография была точно сделана на церемонии, о которой Вы говорите.
Останки трёх (?) павших солдат были перевезены в Варшаву, и теперь они захоронены в Мемориале Неизвестного Солдата.
Между прочим - я всегда интересовался тем, как Украинцы воспринимают это кладбище?
Поскольку мы знаем, что эта часть нашей общей истории очень болезненна для обеих сторон – ведь и поляки и украинцы боролись за Львов.
Действительно ли Вы так или иначе недовольны его существованием?
В оригинале (в польском варианте) это кладбище называлось "Кладбище оброньцев Львова", (Cmentarz obrońców Lwowa), а не как его сейчас обычно называют - "Кладбище польских Орлят".Я не берусь говорить от имени всех львовян, об их отношении к этому мемориалу.
Если бы все относились к этому вопросу одинаково, то и самой проблемы не возникло бы.
Скажу только своё личное мнение, как коренного львовянина в 3 поколении и человека, давно увлекающегося историей.
На основании изученных мною исторических материалов, можно твёрдо сказать, что украинско-польская война 1918 – 1919 годов, и те методы, какими она велась – не самая светлая страница истории Украины, которой стоит гордиться.
С одной стороны было стремление всех народов распавшейся Австрийской империи к независимости, в том числе и русинов (украинцев) Галиции, а с другой – реально сложившаяся историческая ситуация, при которой основной частью населения тогдашнего Львова были поляки.
Так что захват власти украинцами во Львове при тех обстоятельствах был просто нереальным. А урон, который они нанесли городу во время продолжавшихся несколько месяцев артиллерийских обстрелов жилых кварталов, превышает тот, что нанесли бомбардировки Второй мировой.
Как и в каждой войне, есть победители, и есть проигравшие. Я считаю, что воевать надо на поле боя, а не вымещать свою злобу к противнику потом на памятниках.
Так что в отношении мемориала «Оброньцев Львова» не права была и советская власть, допустив его разрушение, и украинская, чинившая всевозможные препоны его восстановлению.
В первую очередь – это выдающийся архитектурный памятник и памятник истории.
А наш общий долг – беречь его (вместе с другими памятниками нашего прошлого) и сохранять для потомков.

Моей небольшой лептой в этом вопросе стал небольшой фотопутеводитель, о котором я говорил раньше.
«Cmentarz Łyczakowski. Cmentarz Orląt». Przewodnik. Wydawnictwo „Centrum Europy”, 2002 r., Lwów. ISBN 966-7022-35-8.

Вот несколько снимков его обложки:

Изображение

Изображение

ИзображениеDengon писал(а):
Для более детального описания событий, связанных с Орльонтом, привожу статью Кристины Харчук "Польські військові поховання у Львові"


В статье очень много терминов и выражений, некачественно переведённых с польского на украинский.

Кстати, на счёт американских лётчиков:
Я слышал, что лишь один из них погиб в боях. Другой же - выписывая какие-то показательные "пируэты" над центром. На счёт третьего - не помню.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 13 сен 2007, 8:59 
Не в сети
Старший сержант
Старший сержант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10 сен 2007, 12:16
Сообщения: 116
Откуда: Львів
Дідо розказував, що один американець "домахався крилами об Палац Потоцьких".
Щодо цвинтара орлят, то власне я відношусь до ньго як ідо будьякого військоаого цвинтара, з повагою до загитнувших. А до надпису,так як і до всієї політики Польші в 1 і 2 св до Українців. Але це проблеми політиків, а не тих воїнів, які чере них загинули.

_________________
ДВО,в/ч 44982, 483 АПК 87-89рр.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 13 сен 2007, 17:00 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 23 авг 2007, 22:27
Сообщения: 262
Откуда: Польша, Лодзь
Napisze po polsku, bo Slod mowi ze translator angielsko-rosyjski zle tlumaczy.

Sprawa jak "Cmentarz Orląt" jest postrzegany przez Ukraincow jest dla mnie bardzo interesujaca. Wiadomo - nasza historia jest bardzo skomplikowana, a w 1919 roku dodatkowo jeszcze krwawa. Do tego dochodzi cala reszta naszych wspolnych problemow. Ot zastanawiam sie tylko czy dla wspolczesnych Lwowian to miejsce jest obojetne, czy raczej przeszkadza ? Jestem w stanie sobie wyobrazic jak mozna skrajnie reagowac, bo podobna sytuacja czesto powtarza sie w Polsce gdy np. w zachodniej czesci kraju Niemcy probuja jakos upamietniac swoja przeszlosc. Od razu wybucha panika i lament. Zastanawiam sie wiec wlasnie czy to co zostalo we Lwowie po nas Polakach dla wspolczesnych Lwowian jest jakims problemem, czy moze przeszkoda. Oczywiscie nie chce prowokowac zadnej klotni ;)

Ja zawsze na Lwow i ogolnie patrzylem na Galicje jako na kociol narodow. Zawsze tam mieszkali ludzie roznych naraodowosci. Co lepsze, wielu Polakow ktorzy tam mieszkali do dzis powtarza ze do wybuchu wojny tak naprawde nie bylo zadnej roznicy - Polacy zenili sie z Ukrainkami, Ukraincy z Polkami, do tego wielu Zydow, Niemcy, Rosjanie, Ormianie, Czesi i masa innych mniejszych nacji. Ponoc jedynym co kiedys nas od was odróznialo to jezyk liturgii (katolicy / greko-katolicy).

Lwow zawsze byl wielkultorwy. Nawet bardziej niz moja rodzinna Lodz. Dla przykladu w Lodzi do 1939 na 750 000 mieszkancow tylko 35-40% stanowili Polacy. 30% to Niemcy, okolo 25 % Zydow pozostali to Rosjanie i inni. Wybuchla wojna, skonczyla sie ... i w Lodzi mamy dzis z 95% Polakow. Brakuje mi tego wielokulturowego klimatu miasta. Przed wojna mielismy w Lodzi 6-7 synagog o niesamowitych ksztaltach architektonicznych - w 1939/40 roku wszystkie poza 1 wysadzono. W 2007 jedyne co zostalo w Lodzi po Zydach, Niemcach i Rosjanach to wlasnie cmentarze, pojedyncze budynki, czasem cudem zachowane napisy na scianach budynkow, plyty kanalizacyjne itp. Kiedys idac ulicami miasta slyszalo sie rozne jezyki, widzialo rozne kultury. Najlepsze ze elita miasta skladajaca sie z wszytskich nacji zaczela odchodzic od nazywania sie Polakami,Niemcami czy Rosjanami tylko mowili o sobie "Lodzermenschen". Teraz idac miastem widac tylko polskie napisy, slychac jezyk polski ... troche to smutne. Zwlaszcza gdy sie widzi budynki i inne swiadectwa dawnych czasow. Od niedawna z racji zmiany ogolnej sytacji w Polsce na ulicach slychac angielski, niemiecki, czasem wloski, francuski ... pomalu, powoli.

_________________
Barba crescit caput nescit


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 13 сен 2007, 19:17 
Не в сети
Старший сержант
Старший сержант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10 сен 2007, 12:16
Сообщения: 116
Откуда: Львів
Цілком згідний, що у Львові спокон віків уживались усі народи. А проценна кількість населення, котре проживає в великих містах, залежить в основному від влади та тих верств чи спільнот, в котрих зосереджено фінанси. На побутовому рівні проблем не виникало. Все залежело(і досі залежить) від конкретної людини і під чий вплив вона попадає.
Думаю, що не потрібно тут зациклюватись на політичних питаннях.
Наприклад я би хотів дізнатись про сам перебіг протистояння Польсько-Українського, чисто в військовому відношенні. Нажаль прямі свідки котрі могли в свій час щось розказати, просто боялись влади рад, щоб вимовити слово Українська армія.

_________________
ДВО,в/ч 44982, 483 АПК 87-89рр.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 13 сен 2007, 23:24 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
keey писал(а):
Наприклад я би хотів дізнатись про сам перебіг протистояння Польсько-Українського, чисто в військовому відношенні.


Mozhe ta ksezka, o ktorej mowilem wczesnij:

«W obronie LWOWA i Kresów Wschodnich». Polegli od 1-go listopada 1918 do 30-go czerwca 1919 r. Lwów, 1926 r. Nkładem Strażz mogił Polskih Bohaterów Z drukarni ZAKŁADU NARODOWEGO IMIENIA OSSOLIńSKICH we Lwowie pod zarządem A. Wierzbickiego.

Р Е П Р И Н Т :
Przedruk techniką fotooffsetową wykonany w Zakładzie Poligraficznym Agencji Wydawniczej Interster S. A. Wykonano w nakładzie 5 650 + 350 egz na zamówienie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu.
Polski Dom Wydawniczy Spółka z o. o. Warszawa – 1991 rok.

liezy gdzies w Polskiem Internecie?

Очень её рекомендую всем, кто интересуется ходом этой войны.
Написана она очевидцами и участниками - т.е. "по горячим следам".


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 14 сен 2007, 0:25 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 23 авг 2007, 22:27
Сообщения: 262
Откуда: Польша, Лодзь
A_Wolkoff писал(а):
Mozhe ta ksezka, o ktorej mowilem wczesnij:
«W obronie LWOWA i Kresów Wschodnich».(...)
liezy gdzies w Polskiem Internecie?


http://www.allegro.pl/item243898413_obr ... nikat.html
http://cgi.ebay.pl/W-OBRONIE-LWOWA-I-KR ... dZViewItem
Circa 30-35 UAH ... ;)

Ja moge ta knizke pokupic i kak ja budu zatem raz wy Lwowi to posmotricie/ zdjelacie xero ;)

_________________
Barba crescit caput nescit


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 14 сен 2007, 8:12 
Не в сети
Полковник
Полковник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 авг 2007, 17:22
Сообщения: 4420
Откуда: Львов
Цена - нормальная. Я покупал её лет 5 назад за 15 zl.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 14 сен 2007, 12:19 
Не в сети
Administrator
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 авг 2007, 10:29
Сообщения: 660
Откуда: Львов
У меня эта книга («W obronie LWOWA i Kresów Wschodnich». Polegli od 1-go listopada 1918 do 30-go czerwca 1919 r. Lwów, 1926 r.) имеется в электронном варианте. Копия с оригинального издания 1926 года.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 16 сен 2007, 15:30 
Не в сети
Старший сержант
Старший сержант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10 сен 2007, 12:16
Сообщения: 116
Откуда: Львів
А скільки важить?

_________________
ДВО,в/ч 44982, 483 АПК 87-89рр.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 17 сен 2007, 9:05 
Не в сети
Administrator
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 авг 2007, 10:29
Сообщения: 660
Откуда: Львов
keey писал(а):
А скільки важить?


Около 20Мб.
Постараюсь выложить в форум в скором времени.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 23 фев 2008, 15:35 
Не в сети
Младший лейтенант
Младший лейтенант
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 23 авг 2007, 22:27
Сообщения: 262
Откуда: Польша, Лодзь
Kilka moich fotek ... ;)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Barba crescit caput nescit


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 74 ]  На страницу 1, 2, 3, 4  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB
free counters